Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Këndo Bylbyl Ti Fushave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  20

Është një bylbyl në fshatin tonë
Për një vashë ai këndon x2
O te burimi do ta pres
Sa ti shohë dy sytë e zezë x2

Ref x2
Këndo bylbyl ti fushave
Bashkë me kengen e vashave
Që këndon lëndinave
Pranë e pranë kodrinave

O ky bylbyli ka një hall
Për këtë vashë ai ka shumë mall x2
O te burimi do ta pres
Sa ti shohë dy sytë e zezë x2

Ref x2
Këndo bylbyl ti fushave
Bashkë me kengen e vashave
Që këndon lëndinave
Pranë e pranë kodrinave

Është një bylbyl në fshatin tonë
Për një vashë ai këndon x2
O te burimi do ta pres
Sa ti shohë dy sytë e zezë x2

Ref x2
Këndo bylbyl ti fushave
Bashkë me kengen e vashave
Që këndon lëndinave
Pranë e pranë kodrinave


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Maya Alickaj - Këndo Bylbyl Ti Fushave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këndo Bylbyl Ti Fushave".
3. Video është e këngës "Këndo Bylbyl Ti Fushave", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 1