Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - E Mesova Kengen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Eja Ta Kendojme Sebashku...
Kenga qe buron si kroi
Neper breza fluturoi
Dhe kaloi goje me goje
Thesari qe nuk shterroi x2

E mesova kengen o
Kur isha e vogel o
Me detet e nenes o
Me zinte gjumi me to 2×

Me te ne vite u rrite
Nuk u lodha s'u merzita
Hodha vallen rende rende
Ne buze me mbive moj kenge x2

E mesova kengen o
Kur isha e vogel o
Me detet e nenes o
Me zinte gjumi me to 2×

Neper dasma dhe gezime
Bashke me gogen kenga ime
Ledhaton si fllad i lehte
Ta rremben zemren e shkrete x2

E mesova kengen o
Kur isha e vogel o
Me detet e nenes o
Me zinte gjumi me to 2×

Ajo vjen nga lashtesia
Shkon nga plaku te femija
Je e paster si behar
Celet si lulja mbi mal x2

E mesova kengen o
Kur isha e vogel o
Me detet e nenes o
Me zinte gjumi me to 2×


Ky tekst u dërgua nga Kopo


Nuk kemi video për këtë këngë.
Maya Alickaj - E Mesova Kengen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mesova Kengen".
3. Video është e këngës "E Mesova Kengen", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0