Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Do Kendoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Do kendoj te tundet vëndi
edhe këtë herë edhe kete herë
Se une jam nje lule shkëmbi
dimër edhe verë dimër edhe verë

O ju miq qe me dëgjoni
bashkë me mua te kendoni
sonte ti harrojmë hallet
se kemi këngët dhe vallet

Do këndoj se unë jam rritur
ne vendin e këngës ne vendin e këngës
kam kënduar qe pa lindur
ne barkun e nënës ne barkun e nënës

O ju miq qe me dëgjoni
bashkë me mua te këndoni
sonte ti harrojmë hallet
se kemi këngët dhe vallet

Do këndoj e do hedh valle
fol moj shqipe fol fol moj shqipe fol
Nga Vermoshi lart ne male
gjer ne Konispol gjer ne Konipol

O ju miq qe me dëgjoni
bashke me mua te këndoni
sonte ti harrojmë hallet
se kemi këngët dhe vallet


Ky tekst u dërgua nga  andisoMaya Alickaj
Publikimi: 01/09/2013
Muzika: Maya Alickaj
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Adrian Hila


Maya Alickaj - Do Kendoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Do Kendoj".
3. Video është e këngës "Do Kendoj", por nuk këndohet nga Maya Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:


Komente 0