Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Qan Minushi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

Asnjë Koment

01/04/2014

2014-04-01T19:39:22+00:00Qanë minushi qanë bilbil
E qanë Resul Aga x2

Janë mbledhur e po pinë
Në një kafene x2

Të bukur grua që paske
Bre Resul Aga x2

Ku e njeh ku e ke parë
Që ma mollois x2

E pashë një ditë në krua
Tek po mbushte uje x2

I dhashe shaminë e dorës
Ajo ma pastroi
I thashë nja dy tre fjalë
Ajo m'i pranoi

Resul Aga qe i pirë
Vate në shtëpi x2

Mori thikën dhe e theri o gruan e tij
Të nesërme i dol rakia
Vate te varri

Ngrehu vishu e stolisu
Të të shoh me sy x2

Të të shohi gjithë bota
Dhe unë i mjeri x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet