Më mbaj mend (për 1 muaj)


Maya Alickaj & Mitat Alickaj - Vellait Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vellait Tim".
3. Video është e këngës "Vellait Tim", por nuk këndohet nga Maya Alickaj & Mitat Alickaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Maya Alickaj & Mitat Alickaj - Vellait Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente

Asnjë Koment

26/04/2018

2018-04-26T16:00:02+00:00Mitat Alickaj:
Doli prilli erdhi maji
blegerin qengji manar
blegerin kerkon coban korba ceco

Maya:
vella ka ardhur pranvera
vella zemra un e mjera
ste shoh te dalesh tek dera
bashke me lule si ngahera
poo dhe lulet s'kane cele
me vese loti jan mbuluar
pse je zbehur moj pranvere
cma bere vellane syshkruar
Vella ka ardhur pranvera
Vella zemra un e mjera
ste shoh te dalesh tek dera
bashke me lule si ngahera
po dhe lulet skane cele
me vese loti jan mbuluar
pse je zbehur moj pranvere
cma bere vellane syshkruar
Po ngrihu njecik o lume
te hedhesh vallen ne gjunje
valle burrash valle labe
si trazoji dot ato male
o vella sa na helmove
ne det bardhe i percolle
prane tyre u strehove
mbase aq shume i doje
O vella i ze violine
hajde edhe prishna zine
hajde te ndritesh shtepine
hajde o i vetimi yne
do kendoji o vellai im
ashtu si me thoshe tine
do kendoji si kanarine
loti eshte ne shpirtin tim


Ky tekst u dërgua nga Anastasja
Më Shumë Këngë Nga Maya Alickaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë