Mazllom Mejzini
Mazllom Mejzini

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


    (1930-2004)
  • Vendlindja:
  • Gjakovë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Mazllom Mejzini është një këngëtar i njohur. Mazllom Mejzini lindi në qytetin e Gjakoves. As prindërit e aq më pak familjarët e tjerë dhe as askush tjetër nuk do ta mendonte se ky yll do ta shndërrisë qytetin e Gjakovës por dhe shumë më gjërë, për 74 vjet me radhë. Mazllom Mejzini do të shfaqte prirjen e tij për muzikë që në moshë shumë të njomë. Në klasën e dytë të shkollës fillore, si 8-vjeçar ai do ta ketë koncertin e parë, natyrisht para nxënësve të klasës dhe prindërve të tyre. Pas ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0