Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Blink - Tradhetia (Feat. Dante)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tradhetia" kënduar nga Mc Blink.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Antonio - Tradhetia

Une jam I njejti por ti nuk je
S'je ajo qe ishe dikur
E kam kuptuar qfare zemre ke
Thone me mire vone se kurre

Mendove se do te jesh rehat
Larg meje e afer tjeter kujt
Do te pendohesh çdo dite nga pak
Nuk kam faj qe s'ke dite me me rujt

Ref.
Tradhetia e jote mi ka hapur syte
E di se do kthehesh edhe ke me me lyp
Tradhetia e jote veq ma ka deshmu
Se ti jo sme ke meritu x2

Jeta pa ty eshte si ne parajse
Ndryshe gati qind per qind
Kur me kujtohet se te kam dasht
Vetes s'ja fali at gabim

Mendove se do jesh rehat,
Larg meje e afer tjeter kujt
Do te pendohesh çdo dite nga pak
Nuk kam faj qe ske dit mem rujt

Ref...

Egzon Beqiraj - Tradhetia

2X
o shok kam nje hall
dashnorja mka lan
2X
u larguar pa than fjal
sdi as vet se qka u ba
ref 2X
jam i zhytur ne mendime
kujtoj ditet e jetes sime
ditet plot me lumturi
tkishe ardhe ti perseri .
2x
tash I vetem jam
me dasht kan nuk kam
2x
si jetim tash jam mbet vet
fatin tim une ku ta gjej
ref 2x
jam i zhytur ne mendime
kujtoj ditet e jetes sime
ditet plot me lumturi
tkishe ardhe ti perseri

Red Line - Tradhetia

Red Line

zemren un ta kom dhuru ` po ti nuk ma fale mu
tash po dush mu kthy ` po un mo spo du
lidhja jon qitu e pat ` dashnia jon perfundoj
tash pom vjen keq ` po gjithqka mo kaloj
don mu kan e para ` ti te un n`zemren teeem
tash pom vjen keq ` po e nxon osht aj veen-
-kejt i kom bo per ty ` kurgjo nuk i paaaaa-
-ropt qe un kthehehm ` nuk ja vlen per ty mu vra
-nese do zemren t`vertet ` nale meno pyte ti veten-
-nese do zemer mu kan ` tii mee muuuuuu-
-nese e ki vrejt nuk o leht ` so mo njejtt-
-gabimet duhet mi pranu ` falje n`sy mu mem kerku-
-thjesht po munohem ` me ta kallzu ty t`verteten-
-do gabime nuk kushtojn ` e do tjer kushtojn me jeten-
-veten para nuk e qon ` ki me met qaty ku je-
-thjesht pot kallzoj ` qe ti je hala e re-
-nese don ti mos me vujt ` ououou ` kujtoj ditet ti mat kqiat oohh no-
-nuk besoj qe ka pas ` muj me thon o veq 1 shkas-
-ti nuk je veq princesh ` je ma shum se mbretresh=

X-Style

La lalala lalala La la

Ref;

-Na po knojm pe dashni tjert po thojn po vujm
-Se na kem bo shum kang po sdij kujt ja kushtum
-Nese ti je pi atyne pernime s'koke tu pa
-Se une nuk kom faj ,ajo mu vet po ma haa

X-Style
Lalala...
-Vet fjalt s'mi thaje po pi tjeter kujt i niita
-Besom qe ket tradhti pi teje un kurr se prita
-Ma ktheve shpet shpinen prap une ta boj hallall
-Veq t'vertetat kur ti nijsh mos hajde me m'thon m'fal
-T'shoh po mo nuk tjoh me tjeteren une jom sot
-Ka kalu ajo koha qe per ty derdhsha loot
-Sot ti je me tjeter mend hala te une i man
-Kur ti sheh fotografit e di me zemer ti kan
-Ti je kon arsyja vetme qe kom ardh une dej qetu
-Thojshe qe gjith m'don e gjith ki me kon me mu
-S'merzitna une me jet se me merzin une u rrita
-Dhe kur kesh ma keq moralin un kurr se shita
-Pasha zotin shum durova shum sene i pranova
-Dhe gabimet qe i kom bo me to u ngarkova
-Humbi mo durimi edhe jom mush mllef sot
-Sonte oj loqka jem gjaku perzihet me lot

Ref2;

-Na po knojm pe dashni tjert po thojn po vujm
-Se na kem bo shum kang po sdij kujt ja kushtum
-Nese ti je pi atyne pernime s'koke tu pa
-Se une nuk kom faj ,ajo mu vet po ma haa

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 29/09/2008
Festivali: Top Fest 5Komente mbi këtë këngëMc Blink - Tradhetia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tradhetia".
3. Video është e këngës "Tradhetia", por nuk këndohet nga Mc Blink.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.