Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Kresha & Lyrical Son - Shqiphop (Diss Serbia, Greqia, Rusia) (Feat. Big Basta)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

I love Hip Hop (x4)

Mc Kresha:

Trojet e t'parve i mbrojm si rojet e thesarve,
bre nonen klloshareve qe kqyrin
mi shti hunt n'punë t'shqiptarve.
T'qifsha vizen e grekut per turizem
e kena bregdetin, e paprekun e ha levrekun,
midis pllazhes ja dho nones lekun.
You bi**hes is finish,
me perkthy shqip dekun,
Mc't plot e din repin e rujn,
si epidemi plot njerzi i prekum,
S'muna me ni simpati per ata qe per neve ushqejn urrejtje,
Vrejtje! Gjahun e bojna na n'heshtje,
n'fush'betejë ju m'lon gjaku prej heshte.
Kto fjalë s'jon' vec prej Kreshe,
po p'i kejt shqiptarve, arbreshve,
t'rrahun pi jetes brezi i ri e shpirti i vjeter.
Si hit e qes trunin n'leter,
kryeveper history nd im makin,
amazing deri n'beat na s'presim,
guns blazin deri sa t'desim.
Deri sa mo asnjo s'mesim,
E DOJNA ATDHEUN E NUK E SHESIM!
You bi**hes say hello to my little friendit...

Ref.(x2)
I love Hip Hop,
(hip hop) is my bi**h.
I love Hip Hop,
(hip-hop) is my bi**h.

Lyrical Son:

Unë vi prej venit t'Shqiponjave,
ku kejt shteti o' ghetto,
ku msohet "Udha e Shkronjave",
ma-ma heavy se metal.
Come walk and dance with the devil,
you bi**hes not on my level,
gjithmonë e majna na fajin,
dicka me juve pak me ndodh.
(That's why) They blamin us,
just because we Albanians,
the RED AND BLACK FLAG IS THE ONLY ONE,
i aint down with this other fake bullshit son,
this blue and yellow star rag,
can never replace my two headed eagle...
...Hapni vesht boni ju krejt,
sigurt edhe me hi n'luftë kunder neve,
s'kini shansa se juve ju idhum en gjyks.
Shqiptar me vulë man, sater i prej,
shki, grek, rus, mut ca t'ka knej,
SHQIPNIN' e madhe n'zemer e gjej.
I du' kejt, kejt ca jon' t'mit,
kerkon se jepi me temin,
e kom tattoo man en shpirt,
e du' cdo shqipe me zemer.
Prej, prej, prej n'Nishit n'Janinë,
Preshevë e poshtë Cameri,
ko mu ni kejt himni flamurit,
edhe "Lahuta'Malsisë"...

Ref.(x2)
I love Hip Hop,
(hip hop) is my bi**h.
I love Hip Hop,
(hip-hop) is my bi**h.

Big basta:

So' ditë po politikë,
cuz i love Hip-Hop for real,
bi**h, di me bo kritikë,
dhe e shof kur nuk është diell.
Unë vij si dirty south ti si ri nuk është shaka,
elementet i kom bounce edhe kom me bo dhe prapë.
Jom shqiptar KUQ E ZI, ILIR quhem evropian,
ju jeni down ohh shit, rap'i grek si Avgan.
Po hecim hapave t'sakt me rezolucion t'lartë,
juve ju kom bo flakë edhe vi ta boj fakt.
Ca kem bo se po e lom më kaq, se desh harrova,
janë gjithë 5 milion edhe frikën nuk ta kom a?
Nacionalizmin tu'j ja tregoni tjeter kujt,
cunat qe kalojnë ylberin ju e keni kulturë.
In f**kin anti-vlerës t'smurë edhe me u marr nuk du,
ndoshta ni fjalë ma shumë dhe një Diss e ke full.
E du Hip Hopin se unë shprehem, në Ballkan jemi t'parët,
mos mendoni kaq lokal, kur ne mendojmë GLOBAL!

Ref.(x4)
I love Hip Hop,
(hip hop) is my bi**h.
I love Hip Hop,
(hip-hop) is my bi**h.


Ky tekst u dërgua nga  EnisiBoy   MaryJane   Meda10Lyrical Son & Mc Kresha
Featuring: Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 19/08/2011


Mc Kresha & Lyrical Son - Shqiphop (Diss Serbia, Greqia, Rusia)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiphop (Diss Serbia, Greqia, Rusia)".
3. Video është e këngës "Shqiphop (Diss Serbia, Greqia, Rusia)", por nuk këndohet nga Mc Kresha & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Kresha:


Komente 3