Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Kresha - Semafori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  87Po foli True story
Qaty t'majt te semafori
Money Heist ju hini njoni
Shuma afro nje milioni
Mos u alarmoni money, se alarmi s’boni
200-inshet te verdha kallbllak i thirri minioni
Thrrasin paret i be on it tu lu rolin e pionit
Sa ma shume pare mu ami
Se po du me shku n'Miami
Prej Parisit e Priamit
Jena kon pidhat e mamit
E lojm anash Iliaden, hap me pare tu bo vrap olimpiaden
E krejt e don miliardin Louis canten uji jahtin
N'Instagram na krejt po knaqem se ndjenjat tjera spo shfaqen (uh)
Pe kuptoj pllaqkashin pse e boni plaqken
Dhe momentin tu menu per nonen kur e ngjiti masken
Jeta osht si bombonier ka thon Forest Gump-i
Adrenalina in the air,La Bombonera Buenos Aires
10-shi i skuadres Maradona Ismet Munishi babes
Mjeshtri i lojnave t fjales dajrexhit ja thojna dajres
Vi prej anes ku ja feelin njoni tjetrit gajlen
Djemte e lagjes kur bojn pare mu kejt zemra m’knaqet
Kanaqet plot ilaci dosti moti n paqe
Me t'mahalles bashke like Wu Tang Staten Island (yeah)
Rap Legend I am, veq t'kisha lind n'Harlem
Mos t'kisha repovat isha kon tu e menaxhu Kanten
Full credit card-en mos kesh se eshte me kajt, man
Mjekrren James Harden, marr pare edhe t'marten
Na jena muskethar djem se jem bo t'hujt se deri dje shqiptar kem
Fuqia e fjales tejkalon imagjinaten
Ama shpaten kur secili ka gjynahe
Loqka menemadhe lahet n t'amel vaska e madhe (eh)
Femijve te Sub-saharas u hahet po skan ca me hanger
Po nihna Muhamed Ali, rumble in the jungle
Rruges t'gjate tut lag shiu kerrkush sta cel cadren
Kujtimet plaken, ski ushqim as me shtru darken
Qato njerezve su ha raki n’dy sahati e thejn banken
Shoki per ni maserati ben gjithcka per me ndjek ondrren
Jena rrafshe si me Hollanden tu pi Hash me marokanet
Tash marr pare edhe t’henen tu bo hustle per idare

[Chorus: Lyrical Son]
Pare s'vyn sen kur lulet vyshken
Bota tu shemb prej pamjes n’sy tem
And I just get high
Watching time fly by
E kjo plage qe po m'dhemb
A thu e ardhmja po m'nem
S'kokna normal se s’pershtatna n'sistem
You really that high?
Ju kisha fut taks n'ajr
Pare s'vyn sen kur lulet vyshken
Bota tu shemb prej pamjes n'sy tem
And I just get high
Watching time fly by
E kjo plage qe po m'dhemb
A thu e ardhmja po m'nem
S'kokna normal se s'pershtatna n'sistem
You really that high?
Ju kisha fut taks n'ajr


Ky tekst u dërgua nga GertiMc Kresha
Renditja: Top 200
Publikimi: 13/02/2019


Mc Kresha - Semafori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Semafori".
3. Video është e këngës "Semafori", por nuk këndohet nga Mc Kresha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (5)

8
8
22
20
12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mc Kresha:


Komente 0