Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  30MC Kresha:

Jom si ODB me naughty by nature
Kta opps jon nothin but haterz/
Dhe Dojn me t’kalbe n’burg pse i ke kape do pashteta/
po faktap o jeta kur n’muri po t'pshtetna/
e ardhmja vje nestra/
Ça po m’vyn louis kur tjetri s'ka tesha/
kejt bota n’protesta
dajt robocopa me shkopa thejn eshna man/
ka shum idiota qe t’bojn per proteza man/
Plot hipokrita tu shtru hipoteza/
ti shum pe lun lojen po s’jon tu t’shku potezat/
po foli per headat qe i pi sikur dredhzat/
Qit sa dush ti pika man tu ka rrit bebza/
Jom tu sharrit versa se me arrit deshta/yea
StarHopper po hupi me tesla n’space man/
Dog rruges t’suksesit do shkunen shum pleshta man/
t’shtunen mengjesi t’na qel si nji diamant/
Kolodont me ti zbardh dhomt nga columbiant/
lara croft dhipin e thirri pellumbi jem/
Polaroid foto nji kriminal emigrant/

Ref:

Thojn koha sheron plaget,
a mu shpresat mi kan vra

E ardhmja moti m’ka vdeeek
Rrugve tu u tret per para

E gjith kur t’nesrit qohna
Mdoket anderr krejt kjo drame

(2x)They call me:
Criminal immigrant ilegal for you

Lyrical Son:

Tu rreziku rrugve cdo nat,
Paranoja mka bo psikopat,

Kjo e jete e shpejt po don me m’tret’
Thriller i metrazhit t’gjate
Pa titra

E gjate osht nata kur mbizotron frika
Gabon perpara veq mrapa pret thika

Met kujtim si ne mahalla patikat
Me Hekra nçant ma para se libra
Rinia

E sotit n’ nkriza nfajde per vija
Criminal imigrant, ilegal viza

Klandestin azilant shes monaliza
Rrugve si militant per kto deviza

Paret e bukes nkuzhin me kiMista
Santa claus ni garazh thas me supriza

N’storiet e mija çuditet Liza
Mario Puzo e bi repin si nfilma

Ref:

Thojn koha sheron plaget,
a mu shpresat mi kan vra

E ardhmja moti m’ka vdeeek
Rrugve tu u tret per para

E gjith kur t’nesrit qohna
Mdoket anderr krejt kjo drame

(2x)They call me:
Criminal immigrant ilegal for you


Ky tekst u dërgua nga Arbjol MehajMc Kresha & Lyrical Son
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/03/2021
Teksti: Mc Kresha & Lyrical Son
Produksioni: Pint
Beat, Mix & Master: Pressplay
Rec: K-Master (Pintstudio)
Video Produksioni: Berat HasaniMc Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Criminal Immigrant".
3. Video është e këngës "Criminal Immigrant", por nuk këndohet nga Mc Kresha & Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mc Kresha:


Komente 0