Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Poka - Dua T'jem Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./

Pjesa 1
S'ke menu per qa kalum,e pa fjal u largove,/
Zemra cop-cop u bo,prej dites kur ti shkove,/
Nuk besoj mo ne femra,si ti m'duken te tana,/
S'besoj se lendohem,prap nuk besoj ke as njana,/
Ty tu t'fal jeten,e ti si ma shperbleve,/
U largove me nje tjeter,e zemren thjesht ma theve,/
Tu t'fal lumturi,ti me ktheve me tradheti,/
E rrespektin qe un pata,ti ma more per dobsi,/
Dielli nuk ndriqon,si ne kohen e vjeter,/
Vajza po ka plot,po si ti asnji tjeter,/
As vete nuk e kuptoj,qa nuk gjete tek un,/
Pse ike te tjetri,qa te dha ai me shum,/
Lumturi te uroj,ku do qe te jem,/
Dhe ta siguroj,se ne zemer do te kem,/
Se s'harrohen leht,ato kujtimet tona,/
E kurr nuk i harroj,premtimet qe ti bona,/

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./

Pjesa 2
Ditet kaloj shpejt, e un te kam ne zemer,/
Se vendin qe ke ti,s'do ta ket kurr nje femer,/
Me vjen keq per dicka,se shum t'lumtur ishim,/
E donim njani-tjetrin,njani tjetrin n'zemer kishim,/
Zemren ti ma vrave,nuk mendove se me lendove,/
Ike pa kuptim,zemren time e coptove,/
Nuk ta bej hallall,lumturin qe t'dhurova,/
Te deshta zemer,e per lumturin ton luftova,/
Nuk shko me zort zemer,nese nuk me do shko,/
Ik largohu shum larg,e per ne mos mendo,/
E di ndoshta s'ke faj,se un perfekt nuk jam,/
Por dije qe t'kam dasht,e prap n'zemer ty t'kam,/
Ndoshta do gjesh nje, tjeter e mu do t'me harrosh,/
Ndoshta eshe me do,dhe prap do me kujtosh,/
Por ta dish,s'ka me t'dasht tjeter si un,/
Dije dhe pse m'lendove,un prap te dua shum,/

Refreni 2 X
Dhe pse me ke lenduar./
Prap dua t'jem me ty./
Se pa ty oj zemra jem./
Nuk kam gjume ne sy./


Ky tekst u dërgua nga  McPokaMc Poka
Publikimi: 29/08/2011


Mc Poka - Dua T'jem Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua T'jem Me Ty".
3. Video është e këngës "Dua T'jem Me Ty", por nuk këndohet nga Mc Poka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Poka:


Komente 0