Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Stobs - Melodi Dashurie Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


- Verse 1 -

Nje femer si ti gjithkush e kerkon
Sa her te mer ne telefon deshirat ti ploteson
Ej ku je vjen me takon?
Pse sa her te ngrihet ty me kujton
Ok me fal nuk te mar me
Sa mbyll telefonin me vjen nje sms
U merzite?
Me thuaj se ku je
Sa te bej nje dush zemer aty me ke
Kte skem perdor gjithmon
Dhe me beso gjithmon funksionon
Eshte hera e 10 te njejten sms me con
Dhe me pyet pse ste marr ne telefon
Por harron se dikush tjeter numrin tend e kontrollon
Dhe shikon se ti e ke zakon
Vetem mashtron kur i thua se e dashuron
Nderkoh je ne dush me kengetarin qe preferon.

- Chorus -

Heejjjj zemer sa her me ke then ?
Me shkruaj nje keng
E lem per dit tjeter se jam pak i zen
Tani jam pak i zen
Heejjjj zemer sa her me ke then ?
Me shkruaj nje keng
Erdhi momenti qe ta them ne leter
Se ca kam ndermend . . .

- Verse 2 -

Je femra me e bukur qe egziston
Me trupin si flutur gjithkush te kontrollon
Te merr ne krah, me pas te leshon
U ben 3 dit dhe ti je ne depresion
Nisesh per ne shkoll ne hotel perfundon
Edhe vet e kupton qe dicka me ty nuk shkon
Por nguron ta pyesesh veten se ku po gabon
Dhe perfundon perseri ne shtrat
Me te njejtin barbon qe t'premtoi nje IPHONE edhe dashuri me shume
Qe t'premtoi ato gjera qe nuk ti jap un
OK
Mos ta kthejm personale
E kam vendos mos t'perdor fjal banale
Por ti thjesht meriton nje medalje
Per disa probleme Hormonale

- Verse 3 -

Nuk e di nga u frymezove
Mbase dritat e qytetit
Nje genjeshter jetove
Tu duk si oborri mbretit
U pershtate aty u duk fytyra provinciale
Mbete nje viktim nga pesha e 2-3 fjaleve
E mashtruar si princesha e harruar
Kerkon princin e kalter si femija i gezuar
E verbuar nuk dije ca doje pran
Te moren te provuan dhe prap aty te lan . . .


Ky tekst u dërgua nga Gk


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mc Stobs
Publikimi: 29/10/2016


Mc Stobs - Melodi Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Melodi Dashurie".
3. Video është e këngës "Melodi Dashurie", por nuk këndohet nga Mc Stobs.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Stobs:


Komente 0