Mc Toska
  • Emri i Vërtetë:
  • Getoar Hasani
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
Këndon kryesisht: hip-hop

Mc Toska është këngëtar i njohur. Mc Toska bon Rap te veçante qe Reprezenton Mynihun (Gjermani) dhe si gjithashtu Prizrenin, ku ka lindur dhe esht rritur deri ne moshen 10 vjeçare. Emri i vertet i kti Reperi është Getoar Hasani. Rapin e bon prej 2006-s. Është antar i Grupit te mirnjohur t'Kosoves (RAPZ). Dashnija e tij ndaj Rapit është Veqanarisht e madhe. Sukseset jon tepër t'mira dhe gjithashtu e ardhmja pret vet i ri. kshtu që "Fleta pret mu mush dhe Mikrofonin me kall me Gush". Dmth. ja nofka Mc Toska i bjen. Emër Historik emër Fis Ilir emër që ja Sylbolizon dy shkronjat e mesme të emrit Tvertet ti " ge-TO-ar ". Respsket tmadh për dashamirt tmi [Mc Qoppa,2Li-G,Colos...etj], Long Life The ALBANIANS.

Më datë 28 Korrik 2010, Mc Toska publikon videoklipin "Zoti Um Nimon".

Më datë 19 Janar 2011, Mc Toska publikon videoklipin "Toskolino".

Më datë 1 Korrik 2011, Mc Toska publikon videoklipin "Ku Po Jetoj", në bashkëpunim me Rinch3, Onx & Av1.

Më datë 8 Shtator 2011, Mc Toska publikon videoklipin "Veq Thuje Shqip". Videoklipi u prodhua nga Biggy Image.

Më datë 7 Shtator 2015, E-Nastick publikon videoklipin "Shum Sheik", në bashkëpunim me Mc Toska.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Më shumë artikuj nga Mc Toska »