Më mbaj mend (për 1 muaj)

MCM - 1 Dit (Feat. Dj Sadi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "1 Dit" kënduar nga MCM.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Felon Records - 1 Dit

Ref (X2)
-Ni dit kur na lypni e mo
sun na gjeni sa her ju na ndrroni
e thuni nga jeni permenet felloni
nshohmi prej qielli , por njerzit po luten
mos tnshohem prej ferri .

-Qa me Bo Nplan 2t kur,
nplan tpar t'myt , kur
ski ka me ikk, kur tmushen lot sytt,
kur repi jem fol ,ky pret kur po dess
veq n'deksha pi plumi se nrep jom Fiashh
Pom nalin pom vesin per nxhepa txhaketes
E kom veq 1 zot e aj mkallxon mas dekes
ti mshefesh mas letres , rralohesh ka trunii
do mlohen me pare e do desin unii
Mos besoo nket lloj jet koke bo ni lloj kurve
Po shtrona nkrah temin tu ja niss pi durvee
Jo qe naj sen po ti maje nmen , maje nkrah tanin
se ntonin prap bjen , qe sdin mo tu prek
ku nderton qka po hek , ku po fol per biznis
merre mallin gjuma lekunn gjumii parett
per qefik po a muj me than jo , kur vi
ti marr me heker ..

Ref (x2)

-Ni dit kur na lypni e mo
sun na gjeni sa her ju na ndrroni
e thuni nga jeni permenet felloni
nshohmi prej qielli , por njerzit po luten
mos tnshohem prej ferri

-Su pajtu as baba jemm , kur
Ja nisa ksaj tramee , e dike qe kom ,
Shokk Pluss repin Met Shamee ,
1qik e bame ky djali qe ee dojkee ,
Tjeter qka bojke ,ku tjeter qka premtojke
Po qa me bo jeta tshtin e sun del
Si kur cung ky ddjali ri u mshel
Pritet Gjykimi nuk e di edhe sa vjet
Athu kur t'dal del diku edhe e pret
A doni me dit ku kom vrullin me jav
ku sun ja pa zemra se zemra o plot
Gabime,Tradhti,Drog,e Raki
Jeten me Pufa ma shum se un ka mrri
Po mos tju han raki sa tfoli per juve
Prite tu kesh At kujtimin kur e gjuvee
U ardh Fundi mu shkatrru bota
jan prish edhe njerzt po menojn
qe ka shum zota ..

Ref (X2)

-Ni dit kur na lypni e mo
sun na gjeni sa her ju na ndrroni
e thuni nga jeni permenet felloni
nshohmi prej qielli , por njerzit po luten
mos tnshohem prej ferri

Mc Don - 1 Dit

S'DI CA PO NDOLL NE KET BOTER KA SHUM LINAR..
DIKUSH SKA BUK ME HANGER DIKUSH KREJT DO ME I MARR..
E KAN HARRU PAQEN E KAN HARRU DREJTESIN..
INATIN XHELOZIN KOJSHIA NE SHPI TA BIN..
PO FOLIM REALITETIN PO NDALIM PAK MENDOJM..
POPULLI SHUM PO HEK FEMRAT KERRET I TRANOJN..
SPO SHOF MIR DITA DITES VEC NJE POPULL KTU TU HEK..
DOSTI MA I MIR TE KQYR SA KE TMUSHT AT KULET..
ME TVERTET JAN TU HEK KAN NDRYSHU GJINJA SOT..
QYRE FMIA NE KRAH TE NANES TUJ LYP BUK E QET LOT..
FMIA SAJ JETA SAJ QE QISHTU NE RREZIK..
ATER O TI BRESOS SPO DI KE KAM ARMIK..
BRE MAS SHPINET VRAUN NE VLLA QE TI S EKI PRIT KURR..
UN PO JETOJ I LIR PO CA POM VYN O BURR..
JAM MERZIT KOM PI JAM BO GOXHA RROT..
PER KREJT VLLAZNIN E MI QE JAN N'BURG MANJE KRYT LART NBOT....

MOS TA NIN PER ASNI SEN SE NJI DIT DOT BOHET MIR
PO KUR VJEN AJO DIT TI AT DIT DO T'JESH I LIR
PO SKI QKA ME BO SE JETA A E PIKLLUSHEM
PO KURR MOS U DORZO SE NI DIT DOT JESH I GZUSHEM


Featuring: Dj Sadi
Publikimi: 30/10/2011Më Shumë Këngë Nga MCM:


Komente mbi këtë këngëMCM - 1 Dit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Dit".
3. Video është e këngës "1 Dit", por nuk këndohet nga MCM.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.