Më mbaj mend (për 1 muaj)

MCM - Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

syt pikojn lot ni jet e pakuptimt
a thu kur un dot vi per mem dhon ti perqafim
e di loti pikon ngadal zemra don me mu nal
jeten pa ty nuk muj edhe boten me ma fal
ti u ndave prej meje kurxho ti nuk um le
a i man men fjalt qe ti mu vet mi the
pa ty boten se shikoj pa ty jeten se vazhdoj
po e lypi vdekjen po as ato sun pe xhooj
kur do vish pse me le pse um shtin ne dhe
ni kuptim i rond histori e rrall
pa ty jeten nuk e kam pran pot kerkoj
po tshikoj ne fiillim po du po kerkun
sun po txhooj

refreni 2x
jo jooo pa ty jo jo nvetmiiii
jo jooo nuk muj se gjithmon mendjen e kam tek tii

i thellum nmendime emnin tond e kom nkry
a thu kur dot jemi beshk e te ti un do vi
se pa ty jeten sun e vazhdoj pa ty jeten se jetoj
naper ondra ty pot lypi po kerkun sun po txhooj
histori e pakthyme ni jet e pambarim
gati mo nuk po shoh se vech nzemer ti pom rrin
po un mendoj ftyren tonde pe kujtoj
buzet e tua ti shijoj trupin te ta ledhatoj
po ti shkove u ndave e mu mle nvetmi
te uroj fat jet tlumtur bashk me burr e me fmi
ni sen un e di se un mo ty skom met pas
po bertas me zo ka qielli emnin tond un pe therras
te lutem kthehu mos me le ndashnin ton po tboj be
se pa ty mo sun vazhdoj jeten pa ty se jetoj

refreni 2x
jo jooo pa ty jo jo nvetmi
jo jooo nuk muj se gjithmon mendjen e kam tek ti


Ky tekst u dërgua nga BUKUMCM
Publikimi: 30/10/2011


MCM - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga MCM.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga MCM:


Komente 0