Më mbaj mend (për 1 muaj)

MCM - Jeni Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jeni Larg" kënduar nga MCM.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kobra aka Helmusi - Jeni Larg

....................
E tu ja nis ju thy maja lapsit
Tha permen me emra
K'saj rradhe s'po shkruj rima
Po po flas qa pom thot zemra
Histori for life me kallzu se qysh jom un
Met kallzu real shok s'jom rrit n'qytet po n'katun
Jom rrit n'fush e n'gjelbrim
SKIVJAN osht vendi im
Aty ku lindin nanat burra
E oxhaqet qesin tim
Aty ku me shok bashk e krym shkollen fillore
Athu fati ku na qon shkrujshim kujtimet n'fletore
Kur bojshim bashk probleme e shpesh u pergjaksha
E kur i shisha shokt n'kriz meniher kcejsha u kapsha
Kur dilshum per mas shkolle tinez tu pi cigare
Kur u kthejshum n'or t'msimit profesori m'bojke kahre
....................

Ref; 2
....................
O ku jeni o ju qe me ju u rrita
Na jena shum larg e di eshte e veshtir tash
Mka mar malli me ju pa per ju sm'ka ndalur loti
Per ty knoj per dit kshtu e ka shkru zoti
....................

....................
22 vjet i bona mu pom doket sa dyfishi
Po prap po qendroj nuk arriti mem kap ndryshki
Edhe pse shpesh pom rrok merzia
Pse sjon vllaznia Po kobra per ju ka dashni
Kto jon fjalt e mia
Njerzit vdesin koha shkon e kurgjo s'kthehet mrapa
per vllaznit anemban botes un kete tem e kapa
Edhe pse zemer luani
Mu m'shkatrroj duhani se sju pash moti
Jeni larg pertej oqeani
E nese zonin ma njihni aty ku jeni n'fund t'bots
Dine se keni t'fala prej Sadik Gjokes
Veq burrnia po mbetka
Kurgjo s'marrin me veti
Kujtimet m'besin per ju shkon
Kjo kong gurbeti vllazniiiii
....................

Ref; 2
....................
O ku jeni o ju qe me ju u rrita
Na jena shum larg e di eshte e veshtir tash
Mka mar malli me ju pa per ju sm'ka ndalur loti
Per ty knoj per dit kshtu e ka shkru zoti
....................

O Ku jeni o ju qe me ju u rrita
....................
Shadowville beaT
Eee ku jeni ju qe u rrita me ju
Jeni larg keni kete selam prej meje
Ishalla shpejt jena bashk bashk
....................

Ref; 2
....................
O ku jeni o ju qe me ju u rrita
Na jena shum larg e di eshte e veshtir tash
Mka mar malli me ju pa per ju sm'ka ndalur loti
Per ty knoj per dit kshtu e ka shkru zoti
....................

F-Tim - Jeni Larg

Ref:2

Nese ngon hip hap mother fucker qoj dur nalt Nese don Hip Hap une ta bi senin e qart jeni larg me Rap larg me realitet bitch lena neve se na te ton e bojna nxeet

F-Tim:
Per Hip Hap Jom Teper Hit i Ron Sa Ti E Krei Kliki Yt Une Veq Vet Jom I Gjan Edhe Ti Po Veshesh Gjon Qe Merri 1 Par Kule Kungjat I Gjuve Tasht N`kungja U Ngule A Po Don Rap Hip Hap A Mos Po E Don Naj Spot A Mos Po E Don Naj Sen T`smut Une Ta Boj Tfort Hajde Qesum Short Lidhum Qysh T`dush
E Kur Ti Thush Femnes Tane Qyree
F-Tim Ajo Ka Mee T`qit Nfush
Drejt Prei Europes Pak Ma Ngat Nentokes Une Jom Knej Pari Shoki E Ti KerKun Spo Dokesh Une Qitu Po RRi Real Hip Hap Po Ju Bi Fansat E Hip Hopit Une Me Rap Po Ti Bi


Publikimi: 26/02/2013Më Shumë Këngë Nga MCM:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

MCM - Jeni Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeni Larg".
3. Video është e këngës "Jeni Larg", por nuk këndohet nga MCM.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.