Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mecan Kashari & Pamela Thellipi - Margaritari I Myzeqese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Manastir je bukuria
ku bekohet miresi
te ka stoli Shqiperia
se ti je nje mrekulli

Perreth lulet me arome
n'Ardenice nje sherbese
si qershia permbi torte
mu ne mes te myzeqese

Refreni:
Hapur porta pret dasmore
Skenderbeu me kal te bardhe
me Doniken lulebore
ndriti nurin myzeqar

Te kjo bukuri e rralle
te kjo perralle e vertete
e shikon mbetesh pa fjale
ve kurore dhe zoti vete

Erdhi e vuri kurore
Gjergj Kastriot Skenderbeu
nga sevdaja per dasmore
plote me lule u mbush dheu

Refreni:
Hapur porta pret dasmore
Skenderbeu me kal te bardhe
me Doniken lulebore
ndriti nurin myzeqar


Mecan Kashari & Pamela Thellipi - Margaritari I Myzeqese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Margaritari I Myzeqese".
3. Video është e këngës "Margaritari I Myzeqese", por nuk këndohet nga Mecan Kashari & Pamela Thellipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mecan Kashari:


Komente 0