Official Video

Top 200

Meda & Vjollca Haxhiu - Moter E Vella  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/09/2018

2018-09-12T17:00:07

Më Shumë Nga

Vjollca Haxhiu

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Video Produksioni:

BUG Production
[Vjollca:]
Kurrë u nisë vlla, nanës shpirti ju tha
Tha per rrugë të huja djalin se kam ba
Tha nuk du kerkush, lotët me mi fshi
Qysh me u nda o zot prej dy syve tmi

[Meda:]
Zemra jemë mbeti, te pragu i shpis
Kur nuk ec me zemër rrugen sdon me nis.
E jeta pa juvë qdo dit mka mbyt, her loti
i nanës her loti yt.

[REF.:]
hajde motër, hajde oo vlla
pasuni ma të madhë ska në prehën
të nanës bashk më u ba
hajde motër, hajde oo vlla

[Vjollca:]
historin ë shkrumë më skamje e lot
Do ta kthejmë në gzim oo Vlla per jet e mot

[Meda:]
Në prehrin e nanes e kem than ni rim
Aty i kem andrrat dhe krejt historit

[REF. 2x:]
hajde motër, hajde oo vlla
pasuni ma të madhë ska në prehën
të nanës bashk më u ba
hajde motër, hajde oo vlla


Ky tekst u dërgua nga Gzim RexhepiKartolina (2)

2018-09-21 18:41:31
Zemra jem mbeti
te pragu i shpisë
Kur nuk ec me zemër
rrugën s'don me nis
U krijua nga DREN1 CHannel 2018-09-20 09:52:06
Hajde motër, hajde o vlla
Pasuni ma të madhë s'ka
Në prehën të nanës
bashkë me u ba
Hajde motër, hajde o vlla

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Meda:

Më Shumë...