Më mbaj mend (për 1 muaj)


Meda - Presidenti Rugova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Presidenti Rugova".
3. Video është e këngës "Presidenti Rugova", por nuk këndohet nga Meda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Meda - Presidenti Rugova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente

Asnjë Koment

21/01/2020

2020-01-21T11:00:02+00:00Presidentit historik dy lule ia solla,
njanen nga Shqipëria nane, tjetren nga Kosova.
Sot është përvjetori yt, kur ike prej kësaj Bote,
na mungon çdo moment urtësia jote.

Ref:
Te varri t'ban nder ty e gjithë Kosova,
T'thojne faleminderit Ibrahim Rugova.
Te varri t'bajne nder ty krejte diaspora,
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova.

Një flamur të Dardanise nga mergimi e solla,
e si kujtim nga ti nje grusht dhe e mora.
Sot është përvjetori yt, kur ike prej kesaj Bote,
na mungon çdo moment urtësia jote.

Ref:
Te varri t'ban nder ty e gjithë Kosova,
T'thojne faleminderit Ibrahim Rugova.
Te varri t'bajne nder ty krejte diaspora
Nuk vdes vepra jote Ibrahim Rugova, President Rugova


Ky tekst u dërgua nga DreniKartolina (3)

4
10
16

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Meda:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet