Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Tradhtia

Sa gënjeshtër është jeta
Nuk më duron dot vetja
Sa e kam dashur
Dhe ende e dua
Shoqen time
Që e kam lavdëruar
Sa e desha
Më shumë se vetja
Nuk e di se çka po ndodhte
Që ajo nuk më donte
Me të ndaja çdo gjë që kisha
Sikur motra saj të isha
Tash asgjë më nuk vlen
Sepse ajo mua më urren
Vetën e shpëtove
Kurse mua dorën ma lëshove
Kot është që tash të më duash
Pasi ti më ke tradhtuar
Më fal nëse të kam lënduar
Por nuk u desht që ti të më kesh tradhtuar.

- poezi nga Medina Fetai


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16Më shumë nga Medina Fetai


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet