Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Pranverën

Pranvera

Vjen pranvera plot me gëzim
E presin fëmijët pa durim.
Gjallërohet tëre natyra
Dhe qeshin plot fytyra.

Zogjtë shtegtare kthehen tek ne
Gjithçka e lumtur me plot hare
Era e lehtë freskon lulet
Sa bukur kur dielli ulet.

Aromat e këndshme të luleve
Si parfumi të freskojn.
Kafshët,të lumtur gjenden rreth mureve
Bukur me dëshirë këndojnë.

- poezi nga Medina Fetai


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  17


Më shumë nga Medina Fetai


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet