Më mbaj mend (për 1 muaj)

Megi Demiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
BIOGRAFIA: Megi Demiri është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Që në fëmijëri ajo ka zgjedhur të ndjekë muzikën, duke u angazhuar në shfaqjet që organizoheshin në qytetin e Elbasanit. Meg ka marrë pjesë edhe në talent show-n “X Factor Albania 4” si pjesë e grupit "Brunetts". Ajo ka vendosur të vazhdojë ëndrrën e saj drejt muzikës, duke ndjekur Universitetin e Arteve, në degën Kanto. Në Tetor 2019, Megi merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Ik" dhe konkurron për herë të parë në kategorinë “New Artist...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alisja Koloshi

Patris B

Klea Kasemi

Redina Trieshi

Erika Bitanji

Tea Memeti

Vivian Kokeri

Rigersa Zefi

Enna

Eli Qorri

Tags: Megi Demiri, Meg, Megi, Megz, Brunetts


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet