Më mbaj mend (për 1 muaj)

Megi Demiri

Megi Demiri
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: pop

Megi Demiri është këngëtare. Që në fëmijëri ajo ka zgjedhur të ndjekë muzikën, duke u angazhuar në shfaqjet që organizoheshin në qytetin e Elbasanit. Meg ka marrë pjesë edhe në talent show-n “X Factor Albania 4” si pjesë e grupit "Brunetts". Ajo ka vendosur të vazhdojë ëndrrën e saj drejt muzikës, duke ndjekur Universitetin e Arteve, në degën Kanto.

Në Tetor 2019, Megi merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Ik" dhe konkurron për herë të parë në kategorinë “New Artist”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0