Më mbaj mend (për 1 muaj)

Megi Laska
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Maj 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  31
Këndon kryesisht: pop

Megi Laska është këngëtare e njohur. Në vitin 2007, Megi Laska merr pjesë në Star Academy Albania 2.

Në Maj 2009, Megi Laska merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ti Je Djalli Qe Me Lendon".

Në Maj 2010, Megi Laska merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 9 me këngën "Ti Je Djalli Qe Me Lendon".

Në Dhjetor 2010, Megi Laska merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Endrrat Ekzistojne".

Në Maj 2010, Megi Laska merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Si Oqean".

Më datë 25 Dhjetor 2011, Ermira Babaliu, Megi Laska, Eltina Minarolli & Denis Hasa publikojnë videoklipin "Silent Night & Jingle Bells".

Në Maj 2012, Megi Laska merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Mos Ndalo".

Në vitin 2014, Megi Laska merr pjesë në The Voice Of Albania 4.

Më datë 24 Maj 2014, Megi Laska publikon videoklipin "Pergjithmone". Me këtë këngë, Megi Laska merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 29 Tetor 2014, Megi Laska publikon videoklipin "Your Love".

Në Qershor 2015, Megi Laska merr pjesë në Zambaku I Prizrenit 2015 me këngën "Mall".

Në Nëntor 2016, Reinaldo Gaçi merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Ndjenje Si Uragan", në bashkëpunim me Megi Laska.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrëse në

Star Academy Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist