Më mbaj mend (për 1 muaj)


Megi Laska - Pergjithmone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pergjithmone".
3. Video është e këngës "Pergjithmone", por nuk këndohet nga Megi Laska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Megi Laska - Pergjithmone  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 14

Komente

Asnjë Koment

24/05/2014

2014-05-24T08:16:39+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pergjithmone" kënduar nga Megi Laska.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Megi Laska i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Soni Malaj - Pergjithmone

kur ne jete asgje nuk ka kuptim
je motiv qe te jetoj
nje shikim pa fjale ne zemer deperton
kur jashte ben ftohte eshte eresire
shpirti jot me jep strehim nuk kam me frike
ne qiellin tend une jam e lire
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e di qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti
deri sa fryma te kete lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon

cdo cmenduri e ndaj me ty
me ben te qesh edhe kur qaj
mjafton nje psheretime si melodi cdo rrahje zemre
ne gjoksin tend do te flej e qet
si det pa dallge si qiell pa re
dhe enderroj te mos zgjohem kurre me nga kjo enderr
dhe lotet nuk me trembin
kur buzeqesh edhe me shtrengon
e di qe do te kem ty prane gjithmone

Refreni:
merre shpirtin tim eshte
gjithcka qe une kam
eshte i joti vec i joti
dhe kur trupin ta kete lene
merre zerin tim
shijo dhimbjen qe mban
eshte i joti vec i joti deri sa fryma te ket lene
jam e jotja sot
jam e jotja sot edhe pergjithmon

Amanita - Pergjithmone

Isha i humbur ne erresiren e jetes,
plot’ merzi e dhembje,
ne zbrazt’zi te pafund,
nje ze i bukur therriste,
me nje fjale te embel qe ti me the,
e dita se, per mua je e vetme.

Ato kujtimet, duhet t’i harrojm’,
nuk esht’ fundi i jetes son’,
do t’jemi gjith’nje te lumtur,
un’ dhe ti pergjithmon’.

Ne fillim kujtova,
se esht’ deshtim,
te bindem,
por shkelqimi,
ti thell’ ne mua diçka ndizte,
perse, pse t’mos qaj,
kur e di, se lot’ kam pran’,
nga gezimi lotet,
nuk mund t’i ndaj.

Etnon - Pergjithmone

Yeahh ..Ky sen shkon per ty
Listen to me , I can love u better

Po tshoh me to , nliquer store e butique
Sa inati mvjen kur tshoh me mashkuj t`tjetres lige
Disproporcion darling ti je yll qe bon drite shendrite
Dallimi per gjate tij osht si nata me dite
Je femen qe mendon para se me fole , e rralle
Edhe ndjenjat e mia te fjetuna ti i ngjalle
And I love you more than i thought i could love someone
Ti je motiv per mu , por prej tjetres ane
You drive me crazy kur tshoh me to ty alone
Kur e di qe mundem me te dhon` ma shume se ai qe ofron
Me mu je ma e lumtun se me to I guarantee
I can love you better baby ma shume se ai njeri believe me

Pergjithmone
Du me tpase next to me
Jo tjer`t

Mund t`jemi
Dy zemra ne nje shpi
We could start a family

Sunshine kur tshoh me to I cant even breathe
Cuz i cant believe me cfare mashkulli je lidhe
Disproporcion darling sikur dita me nate
Bonafide ska shprese me te , theres no hope sweetheart
Hej , and I miss you everyday pa tpase afer asnihere
Edhe prej larg te ndjej , edhe malli me merr
Per ty per , zanin tond per your face your everything
Ti je femen qe len pershtypje you are my shining
Star

Pergjithmone
Du me tpase next to me
Jo tjer`t

Mund t`jemi
Dy zemra ne nje shpi
We could start a family

Ti mendon qe e vlen por e ke kot
Nese pernime e vlen ajo vet t`thot
Qe ka ndjenja per ty
E ka vendose jeten me ty
E kur tsheh ne sy t`tregon
Qe ska me te thy
Afer te ndjen ne zemer dhe ka besim n`ty ( listen )
Kur dy njerez duhen vrehet
Zemra rreh e buza zbehet
Gujt prehen gjaku nxehet
Merr krah vetmia thehet

Pergjithmone
Du me tpase next to me
Jo tjer`t

Mund t`jemi
Dy zemra ne nje shpi
We could start a family

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Megi Laska:


Komente mbi këtë këngë