Më mbaj mend (për 1 muaj)

Megi Toma

Megi Toma
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Megi Toma është këngëtare. Familja e saj perbehet nga 6 pjestare: Megi e cila eshte dhe me e madhja, me pas vjen vellai i saj i cili merret me muzik gjithaahtu dhe me pas ka dy motra te vogla binjake dhe gjithashtu edhe prinderit. Ka rezultate te mira ne mesime. Ajo ka hobi pikturën, por asgjë nuk krahasohet me dëshirën për t’u bërë soprano. Ajo është është një vajzë me shumë vullnet dhe e dedikuar në studimin e muzikës, me të cilën po merret intensivisht që prej tre vitesh. Ka marrë pjesë në disa evenimente kombëtare si dhe ndërkombëtare.Ka marre pjese ne shume koncerte si tek Bilbilat e vegjel kendojne ku ka marre shume cmime.Eshte pjese e korit tek Katedralja.

Në vitin 2018, Megi Toma merr pjesë në Voice Kids Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Komente 0