Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Mehmet Bislimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  11
  • Vendlindja:
  • Prekaz Të Epërm 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mehmet Bislimi është një shkrimtar i njohur. Mehmet Bislimi u lind në fshatin Prekaz të Epërm në Drenicë. Shkollën fillore e ka mbaruar në vendlindje, kurse gjimnazin në Skenderaj. Në Universitetin e Prishtinës ka studiuar shkencat natyrore- dega e Kimisë. Në vitin 1981, për shkak të veprimtarisë atdhetare arrestohet nga pushtuesi serb dhe dënohet me burg. Pas daljes nga burgu më 1986, veprimtarinë atdhetare e ka vazhduar në gjirin e LPK-ës. Në vitin 1994, për t'i shpëtuar arrestimit të ser...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Abdullah Konoshevci

Pal Sokoli

Avdush Canaj

Xhenc Bezhi

Liri Loshi

Tyran Prizren Spahiu

Sahit Shala

Musa Jupolli

Brahim Avdyli

Teodor Keko

Tags: Mehmet Bislimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet