Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mejreme Kurti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
BIOGRAFIA: Mejreme Kurti është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore dasmash dhe popullore tetovare. Në vitin 2003, Resmije Zeqiri, Mejreme Kurti & Marija publikojnë albumin "Kollazh". Më datë 26 Shtator 2012, Mejreme Kurti publikon videoklipin "100 Vjet Pavarsi". Në Dhjetor 2012, Mejreme Kurti merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "Shekuj Me Jane Ditet". Më datë 10 Qershor 2013, Mejreme Kurti publikon videoklipin "Qou More Rexho". Më datë 16 Nëntor 2014, Mejreme Kurti publikon videoklipin "Pa Dashuri Nuk Ka Jet". Më datë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentKollazh (2003)

★★★★★

Këngë Me Kavalla

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lumnije Menxhiqi

Suzana Qatipi

Liliana Kanina

Ema Bytyqi

Burbuqe Rada

Mimoza Abedini

Albina Burrniku

Irma Gurakuqi

Entela Ilirjani

Luljeta Kuraja

Tags: Mejreme Kurti


Komente mbi këtë artist