Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi
  • Emri i Vërtetë:
  • Muharrem Qaili
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  17

Memi është këngëtar i njohur. Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore.

Në vitin 2003, Memi publikon albumin "Lejla".

Në vitin 2004, Memi publikon albumin "Vajze Shkupjane".

Në vitin 2005, Memi publikon albumin "Bjondin".

Në vitin 2008, Memi publikon albumin "Unaza E Arit".

Më datë 19 Qershor 2015, Memi publikon videoklipin "Mir Se Vjen O Ramazan".

Në vitin 2015, Memi publikon albumin "Dite E Madhe, Dite E Xhuma".

Më datë 28 Maj 2017, Memi publikon videoklipin "O Syfir O Iftar".

Më datë 14 Prill 2018, Muharem Qaili Memi publikon videoklipin "Jam Pishman".

Më datë 21 Korrik 2018, Muharem Qaili publikon videoklipin "Në Këmbët E Tua Nan Është Xheneti". Teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

Më datë 8 Nëntor 2019, Muharem Qaili publikon videoklipin "Banma Hallall". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fersan Jahiu.

Më datë 17 Janar 2020, Muharrem Qaili (Memi) publikon videoklipin "Udhëzimi Zotit". Muzika e këngës u punua nga Memi, ndërsa teksti u shkrua nga Mergim Gashi.

Më datë 25 Janar 2021, Memi publikon videoklipin "Ah Nan Me Fal".

Më datë 10 Mars 2021, Muharrem Qaili (Memi) publikon videoklipin "Ah Lotet E Mija". Muzika e këngës u punua nga Memi.

Më datë 11 Prill 2021, Muharrem Qaili (Memi) publikon videoklipin "Je I Vetmi Zot". Muzika e këngës u punua nga Memi, ndërsa teksti u shkrua nga Fersan Jahiu.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

7


Komente 7