Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Memi - Hiqe Hiqe At Duvak


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/11/2014

2014-11-06T10:20:34


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hiqe Hiqe At Duvak" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhemil Salihu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Në darsem moter
Ku te kan ftu(x2)

Atje dashnoren
Ma kan martu,ma kan martu

Ref:(x2)
Hiqe hiqe at Duvak
Thot motra edhe pak
Edhe pse nuse shkon
Vllau im Ende te don,ende te don

O vllau i motres
Ajo ska faj(x2)

Nuse tuj shkuaar
Per ty ka Qajper ty ka qaj

Ref:(x2)
Hiqe hiqe at Duvak
Thot motra edhe pak
Edhe pse nuse shkon
Vllau im Ende te don,ende te don

Pse neve jeta
Kshtu na mashtroj(x2)

Per at qe s´deshe
Kush te martoj,kush te martoj

Reff(x4)
Hiqe hiqe at Duvak
Thot motra edhe pak
Edhe pse nuse shkon
Vllau im Ende te don,ende te donMë Shumë Këngë Nga Memi:

Më Shumë...