Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Jam Jetim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Jetim" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ri2er - Jam Jetim

JETOJ NEN HIJEN TONE
QDO MOMENT QDO MINUT
VEQ PER TY BAB MENOJ
R.I.P

repp : 1
Qdo sen ec me koh e mu m`betet 1 kujtim
jeta osht shum e shtir kur rritesh si nje jetim
kur t`mungon baba mirmengjes me i than
Kur e din qe se egzsiton zemren ndyshe kjo ta ndan

Pse nuk t`kom afer fjalt e tua me i n`degju
Jeta ec um mungon ti bab mem kshillu
Un po du me vdek ner dhe me hi po du
Po du me ta pa ftyren e ti me dor mem ledhatu

Nuk ka kurgjo qe kit kujtim ma hek pos do fotografi
kisha pas qef me t`perqaf sikur kta tjert fmi
qdo vit qe kalon e qdo fest qe shkon
per mu nuk ka gzim menja jeme n`ty menon

28 nentor dit feste po per mu dit e zez
kjo dit idhnimi zemren mu si flak ma dhez
nuk e di pse kurr dit vere nuk pat n`zemren tem
kur e di per qka s'egzsiton krejt boten kjo ma shem

reff :
Un jetoj n`ket bot un jetoj veq kot
um mungon ti bab pse kshtu o i madhi ZOT
1 vit qe kalon zemren po ma copton
nuk ka njeri n`kit bot qe ty bab t`zevendson

repp : 2
un shpresoj qe ner dhe ti po pushon n`paqe
shpresoj qe gjith m`sheh tum ec lot naper faqe
e pom thojn mos u merzit se tash je rrit je ba burr
kupto kit bot t`keqe qe stLen mu knaq kurr

krejt rrugt i kom mshel se u rrita shum keq
po kjo jet ish e flliqt gjith po t`njeke 1 dreq
un u rrita me probleme e lash jeten mem udhzu
un hjeka shum e shumse ti mke mungu

nuk kom dit kurr qa osht BAB me i than dikujt
po e di qa o me hjek e per dikon qka o me vujt
M`ke mungu me ta pa ftyren m`ke mungu mem ledhatu
m`ke mungu kur jom tut doren tane me shtrengu

e mu kap dor per dore e me dal mu shetit
e me t`than bab te dua kit bot mem ma bo drit
jeta osht qikjo e un me jetu skom dit
um mungon ti bab prej dites qe kom lind

reff :
Un jetoj n`ket bot un jetoj veq kot
um mungon ti bab pse kshtu o i madhi ZOT
1 vit qe kalon zemren po ma copton
nuk ka njeri n`kit bot qe ty bab t`zevendson

Daim Lala & Buqe Rama - Jam Jetim

Buqja:
Me idhnim jeta m'ka shku
E rre nana jet ka n'dru
Mua dhe me la jetim
E po digjet shpirti immm (2 here)

Veshtir me ty ekam ooh vlla
E n'durt mija nana t'la
Spatem fat ooh vlla i motres
Me u rrit me er te nanes (2 here)

Daimi:
Shkoj te vorri derdhi lot
Kur ne jet nan s'te kam njoft
Un shpesh her e pyes baben
Cila moter nanes perngjan (2 here)

Buqja:
Vllau me sy me shikon
Ja shof lotin si loton
Pse oh zot ti na denove
Prej dynjas na lendove (2 here)

Eja te une ti oh vlla
Mu m'ke moter e m'ki nan
Fotografin n'dor e mban
E per nan lotin se ndan (2 here)

Daimi:
Shkoj te vorri derdhi lot
Kur ne jet nan s'te kam njoft
Un shpesh her e pyes baben
Cila moter nanes i perngjan (2 here)

Anestezioni - Jam Jetim

Reff 2x Tem'a:
Jam jetim, jam i vetem duke vuajt
jam jetim, kurr loti nuk u shuajt
Jam jetim, jetim do të mbes
Fati deshti kshtu,Jetim do të vdes

Rap 1 Tem'a
E mallkoj at dit,kur ti um linde mu
ku je deri sot,pse ni leter sma ke shkru
Shum um paske desht,me dal un n'ket bot
a thjesht ni kopil,tash t'perfundoj me lot
t'sillna neper rrug,t'shkoj der em der
t'lutna ni cop buk,per ket njeri pa vler
pse zemra pom dhem,pse zoti mpaska nem
Pse t'jetoj neper rrug,pse n'ket bot zot pom len
Pse mekatet un ti marr,per gabimet e tua
un t'luftoj per egzistenc,ti per qka lufton athua?
Athu ku punon,athu qka po bon
athu t'intereson, a jom dek,a ku jom
19 vjet oj nan,hala rruga um man gjall
Kerkujt sja nin per mu,sikur ti qe um ke fal
Zotit i lutna,zot ki mshir per ne
Se n'rrug na shkoj jeta,loti n'faqe tu na rre

Reff 2x Tem'a:
Jam jetim, jam i vetem duke vuajt
jam jetim, kurr loti nuk u shuajt
Jam jetim, jetim do të mbes
Fati deshti kshtu,Jetim do të vdes

Rap 2 Anestezion
du me fol per per dikon, per at qik per at djal
du me fol per teton, per at heshtje per at fjal
du me thon veq 1 fjal, qe e shprehi me lot
osht arsyja qe um dhem,se jetima po ka plot
jon plot qe lypin ndim, e qe duhet mi ju ndimu
tjert rrasin veq per veti, e nuk din me atrru
shumica hiq smenojn, kurr veten nuk e vesin
sjom ka boj politik, sdu mi pa tjert qysh desin
du me plas kur pi sho, njoni kesh kur tjetri kan
se ki perjetu at dhimt, kur met pa bab e nan
sjon tu pa se ku ram, po na kesh krejt bota
lumet na e knaqet, e knej po lypni vota
a ki sy o fatzi, spi she tjert qysh po hekin
ki bo pare llom, tash e kqyr vetem vetin
ti si un qe jeton, veq 1 sen maje n men
se qa vjen prej zotit, duhet me thon mirsevjen

Reff 3x Tem'a:
Jam jetim, jam i vetem duke vuajt
jam jetim, kurr loti nuk u shuajt
Jam jetim, jetim do të mbes
Fati deshti kshtu,Jetim do të vdes

Rap 3 Daddy F
Me mungon shikimi yt,nje buzqeshje ne fytyr
Me mungon ni thirrje jotja,hec te nana bir
Me mungon ni ledhatim,qe e falin durt e tua
Dua t'ndihem i sigurt,te pushoj nen krahet tua
Me mungojn shum gjera,veq per 1 i lutem zotit
Te takoj ni dit,qe tma fshin piken e lotit
Athua tbi nermen,najkun a m'ke lon
Athua t'pikojn lotet, at rast kur e kujton
Athua je pendu, qe e ke bo at veper
Athu a kom vlla,a ki tash fmi tjeter
Gjdo dit qe kalon,secila ma e ron
Athu dikush, per mu po menon
Dit e Lumturis,Vetem i ëndrroj
Per to kam nevoj,Per gjith kohen veq vajtoj
Nuk më mbet asgje tjeter,Vetëm të shpresoj
Të Lus Zotin e madh,Qe nje dit të Takoj

Reff 4x Tem'a:
Jam jetim, jam i vetem duke vuajt
jam jetim, kurr loti nuk u shuajt
Jam jetim, jetim do të mbes
Fati deshti kshtu,Jetim do të vdes

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 24/02/2013Më Shumë Këngë Nga Memi:


Komente mbi këtë këngëMemi - Jam Jetim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Jetim".
3. Video është e këngës "Jam Jetim", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.