Më mbaj mend (për 1 muaj)

Memi - Ah Moj Nan Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Moj Nan" kënduar nga Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Viola - Ah Moj Nan

tana tmirat nshpi mej pas krejt dynjan mu me ma fal kur aty nan ti mungon pa ty jetes jet si thojn kur aty nan ti mungon pa ty jetes jet si thojn

Ref:
ah moj nan ah moj nan shiqoj vendet ka je kan
shiqoj lulet qej ke mjell kush per ty do tju mer er...

kur vjen daja mem vizitu lot per faqe po me shkojn mu me shkon menja te ti moj nan tishee kon para mej dal me shkon mendja te ti moj nan tishe kon para mej dal

Ref:
ah moj nan ah moj nan shiqoj vendet ka je kan
shiqoj lulet qej ke mjell kush per ty do tju mer er..

motra ime si mshikon vllaui motres pse po qan eki motren sikur nan
amanet prej nanes e kam, eki motren sikur nan amanet prej nanes e kam

Ref:
ah moj nan ah moj nan shiqoj vendet ka je kan shiqoj lulet qej ke mjell kush per ty do tju merr er ah moj nan...

Mentor Kurtishi - Ah Moj Nan

Sa shumë vite kan kalu
Larg familjes tu jetu
(Larg familjes tu jetu)
Tona t´mirat ktu me i pas
Për vendlindje zemra t´plas
(Për vendlindje zemra t´plas)

Sa shumë vite kan kalu
Larg familjes tu jetu
(Larg familjes tu jetu)
Tona t´mirat ktu me i pas
Për vendlindje zemra t´plas
(Për vendlindje zemra t´plas)

Ref:2x
Ah moj nanë ah moj nanë
M´ka marrë malli zemra m´qanë
Nuk e pash unë një dit t´bardh
Pritum tash se du me ardh

Kalendarin e shikoj
shum kujtime i shpaloj
(shum kujtime i shpaloj)
Se nga syri m´pikon loti
se keshtu po m´kalon moti
(se keshtu po m´kalon moti)

Kalendarin e shikoj
Shumë kujtime i shpaloj
(Shumë kujtime i shpaloj)
Se nga syri m´pikon loti
Se kështu mu m´kalon moti
(Se kështu mu m´kalon moti)

Ref:2x
Ah moj nanë ah moj nanë
M´ka marrë malli zemra m´qanë
Nuk e pash unë një dit t´bardh
Pritum tash se du me ardh

Ref:2x
Ah moj nanë ah moj nanë
M´ka marrë malli zemra m´qanë
Nuk e pash unë një dit t´bardh
Pritum tash se du me ardh


Publikimi: 05/01/2014Më Shumë Këngë Nga Memi:


Komente mbi këtë këngëMemi - Ah Moj Nan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ah Moj Nan".
3. Video është e këngës "Ah Moj Nan", por nuk këndohet nga Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.