Më mbaj mend (për 1 muaj)


Muharem Qaili Memi - Jam Pishman

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Pishman".
3. Video është e këngës "Jam Pishman", por nuk këndohet nga Muharem Qaili Memi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Muharem Qaili Memi - Jam Pishman  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/04/2018

2018-04-14T13:36:51+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Pishman" kënduar nga Muharem Qaili Memi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Muharem Qaili Memi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Safet Rizaj - Jam Pishman

Zemra rahat s`mu ka ba
edhe Shpyrti mu ka nxi
Ah sa here keq une Veprova
u Pendova e tash e di

Refren
Jam Pishman, Jam Pishman o Zoti i madh
Jam Pishman, e Zemra shum me Qan
T`Lutem o Zot, t`lutem Zot me Udhzo
Ah sa shum jam ba Pishman

i humba gjith qe i pata
i humba gjith qe Zoti mi dha
por ma zi eshte o Zot per mu
Qysh mujta ty une met harru

Refren

Z`du te jem aj qe jam kan
du te jem aj qe zoti e don
Zemra me digjet nga Pendimi
Qysh Gabova o Zot tash e di

Refren

O Zot une kur ma z`dot gaboj
te jesh i Knaqur ti me mu
Me shtohet Dini, me Shohet Imani
Rrugen tend o Zot tash jam tu e Shku

Refren

Artan Jusufi - Jam Pishman

E pranoj se fajin e kam veet
sja kam dit kimetin dashnis se vertet
goja pse smu tha fjalt kur ti kam than
dikur tkam lendu tash zemra pom qan

Ref:
Jam pishman o shpirt qe tkam lan
nuk e di hallall a po ma ban
Kerkoj falje qe tpata idhnu
hajde shpirto prap me u pajtu

Nuk ja fali vetes asnjeher
ditet ma te mira ti kam bo zeher
hajrin ta kam pa sherin ta kam ba
pervec meje fajin askush nuk e ka

Ref 2x:
Jam pishman o shpirt qe tkam lan
nuk e di hallall a po ma ban
Kerkoj falje qe tpata idhnu
hajde shpirto prap me u pajtu
Më Shumë Këngë Nga Memi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet