Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mendi - Harrom Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ref : Lotet tani nuk mund t`i ndal
Veq per ty un tash mendoj
S`mundem vetes t`ia fal
Jo nuk mundem ty t`harroj
T`kujtoj me dhembje dhe me mall
Kohen qe tani kaloj
Dhe pse ty nuk te kam pran
Jo nuk mundem te besoj

N`javen e par
Non stop m`thirrshe me dal
E lejshim venin edhe kohen
Ku kisha met marr
Kalojshim kishe mir
Gjinja na kishin lakmi
Po thojn qaty ku ka dashni
Ka dhe gjelozi
Koha kalojke
Krejt senet i kishim rrafsh
Nuk menojshim per neser
Veq tash per tash
E lash edhe shoqnin
Thojshe shokt shkojn e vin
Ngoje dashnin ata veq me dal e me pi din
Mundohen tradhtin me ta shti n`asht
Bohen qe na dojn po nuk kan qef me na pa bashk
Qishtu nuk jom ni me asni tjeter femen
Zemer ni dit kem me pas t`njejtin mbiemer
Dostat jon ra ne habi
Nuk pi besojn vetes
Qysh Mendi tek sa rrshiti ja ndroj kahjen jetes
Rep for lover - kerka hiq nuk pe rrok
Po e di qe e kom ni femen
Qe e du mas shumti n`bot

Ref : Lotet tani nuk mund t`i ndal
Veq per ty un tash mendoj
S`mundem vetes t`ia fal
Jo nuk mundem ty t`harroj
T`kujtoj me dhembje dhe me mall
Kohen qe tani kaloj
Dhe pse ty nuk te kam pran
Jo nuk mundem te besoj

Parja e ndrron njerin
Koha njerzt i plak
Bone i pate bashk te dyjat
Besom je shum me nafak
Zemer i pate te dyja edhe nafaken beso
Sikur met pas thon ndrro
Sikur met pas thon gabo
Me qellim bojshe sene pa kuptim
Nuk gjejsha spjegim
Prej nga erdh qiky ndrrim
Ti s`je kon asi femne qe t`don per intetes
Sa her qe nuk t`jepsha pare
Ma bojshe sonte nuk t`pres
Me gishta n`goj mes sa her qe m`kujtohet
I thojshe shoqes tonde hajt se Mendi mashtrohet
Edhe u munojshe para ftyres mem rrejt

(Thash qashtu zemer besom pasha krejt
Zemer un ty t`du ma shum jeten)
(Jo zemer ti sum don
Ti ma don veq kuleten)

T`verteten pe qes jasht
Edhe e di qe dhemb
Sidomos kur del n`rren
Sidomos kur dikush t`nxen.

Ref : Lotet tani nuk mund t`i ndal
Veq per ty un tash mendoj
S`mundem vetes t`ia fal
Jo nuk mundem ty t`harroj
T`kujtoj me dhembje dhe me mall
Kohen qe tani kaloj
Dhe pse ty nuk te kam pran
Jo nuk mundem te besoj

Mundohesh me m`thirr n`telefon
Nese t`merr malli per mu
M`ke thon qe m`ke dasht
Tash s`di sa um ke harru
Veq thash permes qisaj kange
Ni sen me ta thon
I kthyshem nuk jom
E as kurr s`kom me kon
Se qka t`pshtyj se lpij
Puna jon ka marr fund
Por per kunder faktit
Qe nifar vakti t`kom dasht shum
Zor o mem hi n`zemer
Shum veshtir e kam me fal
S`muj mu kthy mo mrapa
Pej qefi ja ke nis mem dal
Nuk o qe s`kom durim
Po i ke kalu krejt kufit
M`ke prish me shoqni
Me qata qe jom rrit
E tash allahile qka po pret ti pej meje
Me i lon krejt anash
Mu kthy prap afer teje
Kurr se harroj kur um pate thon
Pate hi shum fell
M`thojshe repin me lon
Po t`thom edhe niher
T`lutna maje n`men
Harroje qe jom gjall
Edhe pse boll pom dhem

Ref : Lotet tani nuk mund t`i ndal
Veq per ty un tash mendoj
S`mundem vetes t`ia fal
Jo nuk mundem ty t`harroj
T`kujtoj me dhembje dhe me mall
Kohen qe tani kaloj
Dhe pse ty nuk te kam pran
Jo nuk mundem te besoj..


Ky tekst u dërgua nga Minna


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mendi
Publikimi: 27/09/2012


Mendi - Harrom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Harrom".
3. Video është e këngës "Harrom", por nuk këndohet nga Mendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mendi:


Komente 0