Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mendi - Viti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Viti I Ri".
3. Video është e këngës "Viti I Ri", por nuk këndohet nga Mendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mendi - Viti I Ri  (Feat. White)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

16/12/2008

2008-12-16T01:34:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Viti I Ri" kënduar nga Mendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Liliana Kondakçi - Viti I Ri

Ja na erdhi viti i ri
sa jam e gezuar
porsi un e çdo femi
pret per ta festuar

bora zbardhi tej per tej
fusha edhe male
Viti i RI do te na gjej
me kenge edhe valle
Viti i RI do te na gjej
me kenge edhe valle

e stolisa bredhit tim
me lodra e yje
era jashte le te fryn
le te fryj ne yje

Kenge Per Femije - Viti I Ri

Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Bora zbardhi tej për tej,
fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej',
me këngë e me valle.

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje,
era jashtë fryn me tërbim,
le të fryj'ndër pyje,

Plot dhurata përsëri,
do më sjellë mua,
babagjyshi i Vitit Të Ri,
oh sa fort të dua.

WNC - Viti I Ri

-ëëhh kuu u rra borr ëh Viti rRrii ..
Sajeeeennn ama sajen menihere ehh Viti i Rrii Yes yes yes ..
Viti i Rri Viti i Rri viti ri viti ri viti ri ...
Spo muj me besu viti ri kuku zot viti rii
M mmmaaaaaa....!!!!
Edhe ni vit i rii babi edhe sivjet ..
Apet qai bredhi thym se nuk kena pare
Per me ble njo tri papunsi e madhe
U bo shum varfëri
Ncuk ata nqeveri nuk kan faj
Babadimri ,fajet i ka ai
E babadimri po thot dhurata ju bi veq pa i plotsu Standardet ska pavarsi ..!!!
Po thot qe nuk kena me hi as n Evrop
qeky babdimer ja ka nis mem kopp
duhet me lyp me ndru me pru njo tjter
ni babdimer femer e jo plak t vjeter
E ai na kish plotsu krejt deshirat
na kish pru dhurata ku jon mat mirat
Tonve ka ni qka kena qef na kish pru shum ishim gzu Edhe gjeth kishim Knuu..

Ref:Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri,
Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri...

Femna dimrit p.sh mu ma kish pru sajen
veq sajen pe du ...
Gjyshes teme penzijen ja kish rit
Edhe krejt mahallen e Rakles e kish bo drit
Axhes tem ja kish pru 1 kamion dru
Babit tem çepin lloto me fitu..
shokit tem ja kish pru vizen me dal Jashtt!!!
edhe qenit tem ja kish pru ni asht..

E neve tonve na kish pru prespektiv
Femna dimrit prej krizes na kish nxir
Na kish pruuu rymm.. uj.. edhe pare
Na e kishim pagu tatim pa qare
Edhe pavarsin na kish pru ni dit
A poo bree?
thujj Po mos u korrit
tona na gjeth vitin e ri
e kishim festu kreit t lumtur
gjeth kishim knuu ..

Reff:2X Viti ri viti ri erdh viti ri(how How how)
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri(how how how)
Viti ri viti ri erdh viti ri....

n vend t babdimnit ni femna dimnit ta kishim
sa popull i lumtur do ishim
do kishim edhe kushte mat mira
shum leht i kishim kalu kto koh t vshtira
se ajo problemet na kish zgjill
sish dal me kaprrola palidhje mu cill
as nuk ish hi ka oxhaki si ai plaki
po neper der si kreit njerzt tjer
o0 ta kishim ni femna dimrit ..Femennn.??
ja kisha honger at zemer
po se kena se na qesi baksuza jena
jena ku jena qetu kena qef lena
qetu ku o njejt si vjet si n mot
edhe 1 vjet po vjen e po shkon koT..
pak me buzqeshje e pak me lot
per Vitin e Rri urime Plot ...??????

Ref 2x Viti ri viti ri erdh viti ri(houu houu)
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri
Viti ri viti ri erdh viti ri(houu houu)..
Më Shumë Këngë Nga Mendi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë