Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mendi - Si Dikur (Feat. Nexhat Osmani)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mendi:
e veshtir me mendu qe ti ma sje n'mesin ton.
nuk pajtona se besoj dhe kur tjert me thojn.
ai nuk eshte ma po pushon namshim.
tonat perjetimet ma po me doken si tregim. m'doket kaniher qe bashk nuk kemi nejt.
jon kan veq endrra, ja veten e kum rrejt. zanin kur ta ni n'kang gjithmon e m'terqethet trupi zemra m'kan kur m'bjen men e shoku m'hupi. ti je atje, kur shpirti ska gajle une hala ne ket jet se ska dalje zoti t'ka marr se ke pas shume shpirt paster kerkujt si ke than fjal t'keqe kurr nuk ke pas hater..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. ooo

Mendi:
E maj n'men fillimin. e maj n'men kur jem njoftu. tjert kurr ske lan me .. than me dominu ske pas qef me fol mas shpine edhe pse shpesh je kon prob skum pas qef qe kurr talentin tan me keqperdor. e di kur pate shku n'koncert e ti e anulove. nese s'ishum na me ty pram e nuk shkove. e maj men kur t'ngucshin femnat kur na aty dilshum bashk. kurr ske ba fjal t'kqija sju ke dhan rast. kujtohen tona shku jem tona nejet bashk kur kemi ik shpesh i kqyri klipet respekt tu pas per shoqeni interesi e parja te ti nuk kan pas ven shume je kan shpirt i pasur gjithmon t'kemi n'mend..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. oooo

Mendi:
Lajmin kur e morra n'telefon spo besojke thojsha dikush po trillon zemra s'ma pranojke djali ri ma i miri n'moshen ma t're kur une morra vesh ty t'kishin shti n'dhe. shkova kryshnosh me shoqni .. mu doke qe je n'tjetren dhom e na jena tu t'prit si dikur kur ishe ktu. nana jote veq per ty folke me dhimbje thell ne shpirt humbjen tende e mohojke. shkove n'vendlindje si me thirr toka jote tragjikisht n'aksident shok e perjetsove djal hastretit djal per mall 19 vjeqar dhimbje pa shoqni gjithmon t'kujtojm me mall..

Nexhati:
2x: skam besu se eshte kaq veshtir, tash je tret me nje bote me te mire a thu do t'sho perseri, si dikur te rri me ty.. oooo
nanana nana nani nana nana nana nana
nanana nana nani naniii nana nana nananananana


Ky tekst u dërgua nga  Lantaaa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mendi
Featuring: Nexhat Osmani
Publikimi: 11/11/2010


Mendi - Si Dikur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Dikur".
3. Video është e këngës "Si Dikur", por nuk këndohet nga Mendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mendi:


Komente 0