Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mendi - Ngo Tash

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ngo Tash".
3. Video është e këngës "Ngo Tash", por nuk këndohet nga Mendi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mendi - Ngo Tash  (Feat. Toni White & Da Sop)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Toni White

Featuring

Da Sop

27/09/2012

2012-09-27T19:24:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ngo Tash" kënduar nga Mendi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mendi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Overdose - Ngo Tash

- Homie Pi ja boj sefte sod me 20 vjet --
- ngoni hapni vesht mir se po foli realitet --
- shoki qa trroki kallxo ku je se um ke dal pak pi dores --
- je amater shko nisja mso pi gadimores --

- nmikrofon shitni trima po apet ju perbina --
- je kon adhurus i jem kur kum knu un neper bina --
- homi zgatma doren uroma mu fitoren --
- se as njani pi neve homie nuk e ka kuroren --

- po jom mbret pa kurore fjala mu mu ngohet --
- pi rimav tmija dije edhe zemra tligshotohet --
- pram e festova ditlindjen me me shok te shpija jem --
- e shperndajta Mix Tapen per adhurus dhurata jem --

- kisha than leni tripat se ska sen me kto sene --
- homie apet stjap ty per najkon tjerav vene --
- shuj mos bluj ma shum homie gjuju tjeter kuj homie --
- lem rahat se anash tash ju la qiky zo homie --

Valton Krasniqi - Ngo Tash

Prap ty të ëndërroj prap në ty mendoj shumë të dashuroj pa ty s`mund t`jetoj zemrën ta kam fal vetëm ty moj vajzë sa her të kam than nuk e la pa`t zan

refreni:
Ngo tash e mos harro mos harro zemër veq ty të do shumë të do kudo,që ti të jesh kuptoje kudo do të më kesh pranoje(2)

Pse është e vështir bëhu më e mirë ti mos më mundo prano se më do koha shpejt kalon asgjë nuk fiton shumë më provokon mua më shkatërron.

Ngo tash e mos harro mos harro zemër veq ty të do shumë të do kudo,që ti të jesh kuptoje kudo do të më kesh pranoje(5)

Barooti - Ngo Tash

Intro:Yeah Repitfly Beatz BarooTi,BarooTi Tornados Explode Vullkano hey
Refreni(x2):
Shyea a pe she qu nxeva,me Vullkano erdha ngo tash edhe shum hite tjera yeah se pa neve nuk ka rep
BarooTi:
Une vi n'Rep une vi kur se pret flowi jem po kercet per beat e un po rrehi shpejt,karakteristik jom fakt bi tripa shum t'qart vjen Tornados majn nalt sikur ajroplana,dua tmushi plot inspirim jeta jon reale me cdo sen ka kuptim,n'trip t'shtim mbrena t'him pa neve kush sun rrin meno prej neve merrni msim per Hip-Hop jena explodim shyea,pi natyres jom vet profi saher vjen BarooTi si vullkan ju sosi kom potencial per me bo shum hita rep politina kur ti kallet beat-a,hey yo veq na bina Hip-Hop pra ska ma sikur na nuk ki me pa qoje zonin dej n'hava se ksi seni kurr ske ni BarooTi me Exploden vjen me kta dy vllazni shyea
Refreni(x2):
Shyea a pe she qu nxeva,me Vullkano erdha ngo tash edhe shum hite tjera yeah se pa neve nuk ka rep
TriOLLa:
Ky osht repi jon shum i qet veshi po ta don e kape ngoe hitin dost por e ki tamon Rep perfekt e vet Vullkano,vet i tret jom kejt explodoj yo,na ta bojn tripin ndash per gangsta ndash per club,e une me BarooTin edhe QeraZ jena plot,me kit beat tkallt me kit hit t'qart ju kem shti kry jeni met pak,fakt kunder neve ska,shkak jena veq n'hava,e pak token me ta dridh vet ju kem lidh juve me zinxhir,ska ma mir se me kon me vllazni e po rri knej anej veq tu pi e bojna sene kurr sna vjen shtir veq tre vet jena nuk ka ma tmir. Refreni(x2):
Shyea a pe she qu nxeva,me Vullkano erdha ngo tash edhe shum hite tjera yeah se pa neve nuk ka rep
QeraZ:
Yeah kimikin n'kit dor fleten n'at dor mikrofonin n'dor tu rappit qe 1 or
s'ka shkoll s'ka msim kney veqq HIP-HOP
qee tash hiti dul munesh me mar neper shum
jena komplet tamon me rap muzik
ju shkatrrojna krejtve me ba mu halit
e munesh ti me rrshit tu munu me hyp ma nalt
e vina na si gjith tu u ba edhe ma t'kallt
pom vjen keq po s'mun mu kan si un
e din ti e din krejt muzika jem pa fund
e na vullkanoo s'jem pakk po jem shuum
ju lajna pa text sa her qe bojna boom
1 2 3 hop me energji plot
qoni durt nalt se erdhem na soft
TRIOLLA ,QERA kney me dhon BAROOT
kape senin ti edhe ngoje NON-STOP
Refreni:
Yeah a pe she qysh u nxeva , me Vullkano erdha
ngo tash edhe shum hite tjera yeah se pa neve s'ka rep
Më Shumë Këngë Nga Mendi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet