Menduh Allajbeg
Menduh Allajbeg

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Qershor 1997
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Menduh Allajbeg është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Menduh Allajbeg ka perfunduar shkollen fillore "Emin Duraku" ne Prizren. Kurse tani vijon ne shkollen e mesme "Medreseja Alauddin" Prizren. Babai i ka vdekur para se te lindte. Kete talent per kendim e ka patur qysh ne vegjeli dhe ka vendosur qe te vazhdoje me kendimin e ilahive. Jeton me nenen dhe vellaun e tij. Synon qe te ardhmen tebej nje album. Më datë 5 Maj 2014, Menduh Allajbeg publikon videoklipin "Ty Tkam Nënë Edhe Babë". Më datë 8...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 6