Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Për Sunnetin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12O i Dashur o i Dërguar,
Kur vjen dita me t'takuar
Nuk e di a do më njohësh
Në Mahsher kur do të më shohësh

A do më japësh ujë me pi
A do jem afër me ty
A marr pjes në lutjen tande
Që për mu Zotit ja bane

REF:2X
Për Sunnetn për Sunnetin
Për Porfetin Muhamedin
Aj që qau për Ummetin
A e don ma shumë se vetin

Gjithat sprovat e Dunjas
Ti i dashur i ke pas
Të përgjakën të munduan
Por aspak nuk të friguan

Të vërtetën e sqarove
Amanetin n'vend e qove
Rrugën tande kush e le
Mbet i humbur mbet pa fe

REF:2X
Për Sunnetn për Sunnetin
Për Porfetin Muhamedin
Aj që qau për Ummetin
A e don ma shumë se vetin


Ky tekst u dërgua nga Shkelqim KrasniqiMenduh Allajbeg
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/02/2020


Menduh Allajbeg - Për Sunnetin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Sunnetin".
3. Video është e këngës "Për Sunnetin", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0