Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Nanes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Për dhimbjen ma tvogel
Emrin ta kam thirr
Asnjëherë nuk deshta
Me t'than lamtumirë

Nanë, nanë, oj nanë

Me lot në sy më përcolle
Në rrugët e jetës
Për mu një cop zemre
e ndave prej vetës

Nanë, nanë, oj nanë

Ah sa netë, kanë kalu
Ti si mbylle syt për mu
Askush në botë si ti s'duhet
Çka ndjenjë zemra, me fjalë s'thuhet

Zoti t'bani dritë
për qiellin dhe tokën
Një ofshamë e jotja
Mbrapshtë e kthen e krejt botën

Nanë, nanë, oj nanë

Në këtë jetë kalimtare
Gjithçka ndryshohet
Dashuria jote
S'humbet as s'fitohet

Nanë, nanë, oj nanë

Ah sa netë, kanë kalu
Ti si mbylle syt për mu
Askush në botë si ti s'duhet
Çka ndjenjë zemra, me fjalë s'thuhet

Ti nga të gjitha krijesat
Je më i bukuri emër
Ti s'më do me fjalë
Ti m'do veq me zemër

Nanë, nanë, oj nanë

Edhe kur s'të kam
Unë jetoj me ty
Ty askush në këtë jetë
Borxhin s'ta ka kthy

Nanë, Nanë, oj nanë

Ah sa netë, kanë kalu
Ti si mbylle syt për mu
Askush në botë si ti s'duhet
Çka ndjenjë zemra, me fjalë s'thuhet(2 herë)


Menduh Allajbeg - Nanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nanes".
3. Video është e këngës "Nanes", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0