Më mbaj mend (për 1 muaj)

Menduh Allajbeg - Gurbetçari Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Zemra mu pom dhem
N’këtë gurbet te zi
Ah moj nanë e mjera
Nuk jam msu pa ty

Mërzia mkaploj
Me ta puth atë ballë
Kur do vi nshtëpi
Sdi a do tgjaj gjallë

Ref

Jam msu ti mu mem prit
Gjithëmonë para dere
N’gurbet thahen lulet (2X)
Për çdo ditë pranvere


Malli ka mem marr
Kur nuk tshoh ty mrena
Tash nuk je me mu
Sa shumë pom dhem zemra

Lotët smund ti ndal
Se jam gurbetçar
Zemra mdigjet flakë
Malli ka mem marrë

Jam msu ti mu mem prit
Gjithëmonë para dere
N’gurbet thahen lulet (2X)
Për çdo ditë pranvere


Ky tekst u dërgua nga jeton selimiMenduh Allajbeg
Publikimi: 28/02/2022
Teksti: Almedin Jaija
Miks&Mastering: Rahman Kryeziu
Back Vocal: Rahman Kryeziu & Menduh Allajbeg
Video Produksioni: Xl Provideo
Kameraman: Eni TurtullaMenduh Allajbeg - Gurbetçari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbetçari".
3. Video është e këngës "Gurbetçari", por nuk këndohet nga Menduh Allajbeg.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Menduh Allajbeg:


Komente 0