Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mensur Kadriu - Bajram Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Na erdh Bajrami ne sabah gith Jem tu bu n'xhami me shku
Femit e vegjel, pleq e t'ri ket Bajram per me festu ...
Thirr ezani ne mengjez Besimtaret marin abdes
Zgjohen tri gjdo per femi
Me festu oo dhe ket ditë

Ref:
Bajraaam,Bajraaam,Bajraaam
Sod eshtë Bajram.
Bajraaam,Bajraaam,Bajraaam
Sod eshtë Bajram

Urojm Bajramin, perqafohem
Per idhru arit pajtohen
Ne ket dit .. pa hidhrim
Pajton huti o vellau im ...
Sod feston toka feston qielli
Erdh Bajrami bota n'driqoon
Gjith te varfurit dhe jetima
Hirondit sod poj gezon

Ref:
Bajraaam,Bajraaam,Bajraaam
Sod eshtë Bajram
Bajraaam,Bajraaam,Bajraaam
Sod eshtë Bajram x4


Ky tekst u dërgua nga Gg Army


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mensur Kadriu - Bajram
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bajram".
3. Video është e këngës "Bajram", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:


Komente 0