Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mensur Kadriu - Jetimi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Atje në rrugë në një anë kush po qan
U afrova se kush je ti me i than
Unë jam jetim dhe nuk e kam
Babë e Nanë

Loti mpikoj toka mlëshoj sa mlëndoj
Jetimi ngrat nuk po besoj cka shikoj

A e di se jam jetim më gezo o vllau im
mos më mbush zemren Hidhrim më Ndihmooooo

Pejgamberi cka ka than ni buzqeshje me ma dhan
aspak anve mos mem lan më kupto

A e di se jam jetim më gezo o vllau im
mos më mbush zemren Hidhrim më Ndihmooooo

Pejgamberi cka ka than ni buzqeshje me ma dhan
aspak anve mos mem lan më kupto

Ahh loti im ti nuk e din se sa peshon
Resuli im aj vet ka qenë pa babë e nanë
Kush ka iman e ka besim më ndihmo

Loti mpikoj toka mlëshoj sa mlëndoj
Jetimi ngrat nuk po besoj cka shikoj 2x

A e di se jam jetim më gezo o vllau im
mos më mbush zemren Hidhrim më Ndihmooooo 2x

Pejgamberi cka ka than ni buzqeshje me ma dhan
aspak anve mos mem lan më kupto 2x


Ky tekst u dërgua nga muala.i@hotmail.com


Nuk kemi video për këtë këngë.
Mensur Kadriu - Jetimi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetimi".
3. Video është e këngës "Jetimi", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:


Komente 1