Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mensur Kadriu - Ramazani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

18/06/2015

2015-06-18T22:00:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ramazani" kënduar nga Mensur Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mensur Kadriu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kabil Keça - Ramazani

hane e re ka nis me dal
trandofilat sa kan qel - 2x
gjith se bashku jem tuj prit
ramanazi me ardh - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

xhamite jan mbush plot me njerz
se bashku kuran kendojn - 2x
i madh i vogel po gezojm
lumet na qe agjerojm - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

ne gjdo shpi te muslimanit
shtrohet sofra e iftarit - 2x
jemi nditet e rahmetit
jan ditet e bereqetit - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

mos harroni ju jetimat
mos harroni fukarat - 2x
shtrohni sofrat e islamit
te gjith bashk me qel iftarin - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

Nusret Kurtishi - Ramazani

Sonte falet teravia
e na shtohet dashuria
muslimaneve ju qesh ftyra
zbuten zemrat nga meshira (2x)
Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)
Agjerimi te pastron
shpirti e zemer ti sheron
Per Allah me ba nje pune
shumfish Zoti ta pagun (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Nje her ne vit ky muaj vjen
pa hesap Zoti te shperblen
beni lutjen pran iftarit
na largo o Zot prej zjarrit (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Pro Band & Sallah - Ramazani

FILLOJ MUJI RAMAZANIT PO'I TREGON,
BABA DJALIT KY ESHTE MUAJI I BEKUAR,
ALLAHU NA E KA DHURU,
PER SYFYR NJERZIT ZGJOHEN
TRUPI SHPIRTI PASTROHEN,
HALLET DERTET NA HARROHEN,
LUTJET E NJERZVE BASHKOHEN

ref:
UJI, BUKA NA PRESIN,
FJALT E KQIJA VDESIN
IFTARI SHTROHET,
ZEMRAT SHEROHEN .

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet