Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mensur Kadriu - Mir Se Erdhe Ramzan (Feat. Ylber Aliu)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Si nje dit kalon nje muj
Shuhet tretja pa pi uj
Mbushet zemra plot imam
Ngopet trupi buk pa ngran
Besimtaret pa prites
zgjohen heret ne mengjes
hajn syfyrin me knaqsi
agjerojn me krenari

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan

Rrjedh gezimi per iftar
Buzqeshu o besimtar
Agjerimi te pastron
Shpirt e zemer ti sheron
N'zemra tona mbjell knaqsi
Te presim me plot mirsi
Ti na sjell cdo te mir
Lidh shejtanin me zinxhir

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan

Sofrat tona bereqet
N'shpijat tona sjell Rahmet
Sa fort malli m'paska marr
S'bashku gjith me ba iftar
I meshirshem o ALLAH
Tek ti gjith po bejm dua
Agjerimin naj prano
Dhe Islamin naj forco

Ramazan,4X
Mire se vjen Ramazan
Ramazan 3X
Mire se erdhe Ramazan


Ky tekst u dërgua nga TOSII.v


Nuk kemi video për këtë këngë.


Mensur Kadriu
Featuring: Ylber Aliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 06/06/2016


Mensur Kadriu - Mir Se Erdhe Ramzan
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mir Se Erdhe Ramzan".
3. Video është e këngës "Mir Se Erdhe Ramzan", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:


Komente 0