Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Mensur Kadriu - Pasha Zotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasha Zotin".
3. Video është e këngës "Pasha Zotin", por nuk këndohet nga Mensur Kadriu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mensur Kadriu - Pasha Zotin  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/01/2020

2020-01-20T01:53:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pasha Zotin" kënduar nga Mensur Kadriu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Andi Bajraliu - Pasha Zotin

A është e mundur, që ty t'kam humbur
A është e vertet, ky fund i shkretë
Zemra s'pranon, për tjeter me rrejt
Se njëher ka dasht, njëher ka ba be

Pasha Zotin, ty t'kam dasht me shpirt
Pse bjen fundi kshtu kurrë se kam prit
O pasha Zotin, ty t'kam dasht me shpirt
Pse ma bënë kështu kurrë se kam prit

Ma mirë n'vetmi, se me i qesh dikujt
Me u ba si i lumtur, kur jam tu i vujt
Zemra s'pranon, për tjeter me rrejt
Se njëher ka dasht, njëher ka ba be

Pasha Zotin ty t'kam dasht me shpirt
Pse bjen fundi kshtu kurrë se kam prit
Oh pasha Zotin ty t'kam dasht me shpirt
Pse ma bënë kështu kurrë se kam prit

Eglo - Pasha Zotin

Po mkallet shpirti se dicka po vlon permrena
Gjaku I nxeht po m’gufllon mu tek zemra
Jeta e lig mka ba me jetu pa rrena
Sinqeriteti mka denu,mka pre shum vena

Po sillna vetem se po du me gjet qetsi
E rrugt me xhama,zoti mi ka shtru n’flori
I shprehi emocionet qashtu qysh tem m’vin
Jetoj me ni ftyr se me ni ftyr bre kom lind

Ju sjeni burra ju jeni kurva
Para ftyre qeshni mas shpine gjuni pluma
Kurr nuk u ula,vazhdoj e lutna
Vec para familjes edhe zotit perulna

U bon shum vjet gati jam cmend
Tu jetu si Dallga pa pushu shpirti dhem

Ref2x
Se jeta o shum kurv,edhe kurva t’bon me vujt
Po asniher su nala
Mi kan lidh kamt edhe mi kan lidh durt
Po asniher su nala

Ej o NAN n’sy s’du me ta pa lotin
Se djali jot,se lshon veten PASHA ZOTIN
E m’ka marr malli se nuk jena pa moti
Po jeta e padrejt bre po t’ndajka nga i joti

Nuk du makina as bisnese merri krejt
Nuk du dashni qe per pare neser t’len
Nuk du as shoke qe kan inat edhe mllef
Ju fort mir e dini,me ec vet se kom problem

Do kan bo pare edhe rrugve bojn t’fortin
Shesin drog e menojn qe jan ZOTI
Bojn gola edhe se kallxojn topin
Po ju s’jeni burra po ju thom bre PASHA ZOTIN

S’kom ardh n’ket jet me jetu si endacak
As me ik sikur kom mu kthy prap
E PASHA ZOTIN kerkon nuk e preki n’hak
Vec bone m’preke n’hak, haki lahet vec me gjak

Mentor Kurtishi - Pasha Zotin

Pe vet nona birin e vet
çka don ti, biri im?
Unë e du moj nana ime xhemilen
Xhemile (x10+)

Xhemilja mor biri im s’është për te na [x2]
Se na jena fukara
Xhemile (x10+)

Pasha Zotin kurrë, kurrë nuk kam me t’lanë
Këto janë fjalët e tua, ti vet i ke thanë
Rrejshëm je betu, o te i madhi Zot
Kane me t’vra këto plage, kane me t’vra këto lot

Besa besë, fjala fjalë, kurrë prej teje s’kam e u nda
Çka ke fol rrenë ka dalë, s’po muj dhimbjes me i ba balle

E ke dit që vdes dhe jetoj për ty
Po qysh pate zemër ti mu me m’gënjy
Rrejshëm je betu, o te i madhi Zot
Kane me t’vra këto lot.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mensur Kadriu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë