Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Gjurgjiali - Se Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

I

Shkuan muajt shkuan vitet shkuan përgjithmon
Pluhuri për plotë hares i kaploj i kaploj
Dhe ky qytet që më thërret të të kujtoj
E ndjen dhembjen time për plot pikëllim ♪♪♪ për plot pikëllim

Ditë kur u zgjova u zgjova në mëngjes
I thash ca fjalë që më tingllojn shumë mirë i kujtoj
Më shiko mos më harro mos më harro
Do të jet kjo një natë ose një vajtim ♪♪♪ për plot pikëllim

FER: Se të duuua dhe asgjë s'kërkoj
Se të dua kurr nuk të harroj
Se të duuua dhe asgjë s'kërkoj
Se të dua kurr nuk të harroj

II

Zgjohem pran pasqyres dhe filloj të qaj
Për ato ditët tona që shkuan dhe nuk vijn
A thua sonte qka ëndërron për qka mendon
Ndoshta të kujtohet ndoshta jo ♪♪♪ ndoshta jo

Lotët vijn e më shoqërojn të bekuar shokë të mi
Për ato sy të bukur për ato buzt për ty
Se kjo natë do t'jetë e gjatë e gjatë sa as ti
Si t'i them vetes se ti nuk vjen se ti nuk vjen

FER: Se të duuua dhe asgjë s'kërkoj
Se të dua kurr nuk të harroj
Se të duuua dhe asgjë s'kërkoj
Se të dua kurr nuk të harroj


Ky tekst u dërgua nga Basri Rama - Baki66

Mentor Gjurgjiali - Se Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Te Dua".
3. Video është e këngës "Se Te Dua", por nuk këndohet nga Mentor Gjurgjiali.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0