Mentor Haziri

Ky është Statusi I Mentorit Që Emocionoi Muzikantët Dhe Fansat

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[31-07-2015]
Këngëtari Mentor Haziri, përmes një postimi në rrjetin e tij Facebook, ka arritur që të emocionojë një numër të madh të muzikantëve dhe fansave. Ai kishte shkruar disa vargje të shkruara artistikisht për muzikën shqiptare.

Lexojeni në vijim postimin e Mentorit:

“E lodhur, e ngrysur, ajo nates i qendron besnik, ajo rri e mpire, ate nuk e gjene me tek skena, aty ku shkrihen melodite, ku damaret mpijne nga emocioni, ku njerzit qajne, ne kete mesnate te shurdher te mori mjegulla, atje ti po fle ne gjumin tend letargjik, te futen qe te mos kthehesh me, qe te mos ndriqosh perseri, qe te mos degjohesh si per mort si per hare, qe ne te behemi te shurdher, por kendej jane disa qe nuk flene dot dhe perqafuan pagjumesine, ata jane me ty ne heshtje, ne cdo hap, te ndjejne dhe presin kur ti do çash keto dallge, do hapesh deren dhe do na kthehesh perseri e bukur ashtu si je sepse je ushqimi i shpirtit tone/muzika ime !! By M.H #music #inspiration#quote#saying”
 (Indeksonline)

Ky është Statusi I Mentorit Që Emocionoi Muzikantët Dhe Fansat


Komente 0