Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Haziri - Hana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Hana paska mbet e vetme
E pikllume në vetmi
Poshtë dritares ti kalon
E heshtun, dhe e mbushun me zbrazëti
...
Rrugën tande shtroj unë me petale
Frymën ti me ma ni
Bashkë me erën fjalët ti dërgoj
E dashtun nata asht poezi

REF.:
Ndal, e shiko
Dritat ndezun
Të shpirtit tim
Synin plot vesë
Si mëngjesi
I lagun për ty

...
Andrrën merre edhe zgjoje
Mbushe zemrën ti me dashni
Jetën zbukuroje
Asht e bukur kur dhuron dashni
...

Strofa

Mbramja vjen e zbret e amël
E buzeqëshun ka me ik
Yjet flasin vec për ty e dashtun,
ke me dal nga kjo errësinë
...
Rrugën tande shtroj unë me petale
Frymën ti me ma ni
Bashkë me erën fjalët ti dërgoj
E dashtun nata asht' poezi
Mentor Haziri
Publikimi: 03/03/2019
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Eriona Rushiti
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: Pinkmoon Creative
Produksioni: Florent Boshnjaku


Mentor Haziri - Hana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hana".
3. Video është e këngës "Hana", por nuk këndohet nga Mentor Haziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Mentor Haziri:


Komente 0