Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mentor Kurtishi - Largohu 2010 (Feat. Big Tipp & Fatoni G)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Largohu largohu ti prej meje
syri im nuk don met pa
gabimin kurr sta fali
vet e din se qka ke ba

Kurr nuk du met pa
kurr ma ska met vra
kurr sta fali gabimin
mos vet pse jena nda
un jom i keq a thu?
un jom i shtir pot thom!
se nuk kom kohë per ty
okej lamtumir..

Kallxom.. Tash ku mbete
une e di se nuk osht lehtë
ti e din se kthim nuk ka
vet e lype vet e gjete

A i kujton buzet e tua
qe me dojshin vetem mua
e sot jam ftofë prej teje
harroje fjalen: TE DUA

Kaniher osht jeta denim
kaniher osht plote me ngyra
amo per ty bardh e zi
sepse tka hup dhe ftyra
mos thuj qe pot nenqmoj
veq du mu kon larg teje
une sot e perfundoj
largohu prej meje...

2x
Largohu largohu ti prej meje
syri im nuk don met pa
gabimin kurr sta fali
vet e din se qka ke ba.

1000 e niqind her gabimet ty ti fala
1000 e niqind her ti pom vjen me njetat prralla
ska kuptim nuk shoh shpetim
largo sa ma larg prej meje...jo
mos mendo te lutem tii me
kurr as pak ne kthim.

Jam shum i lodhur
me rrenat e tua
qe spate koh
as ni her per mua.

Nuk prish pune qe po shkoj
edhe nese 1000 e niqind vjet qe te isha gjall un kurr s´tkerkoj
jo mos e fshih ti lotin
jo as dhimbjen e zemres mos e fsheh
sot jam tjeter
jo nuk jam aj qe isha dje.

Sepse cdo fillim ka edhe fund
ndoshta pse te besova shum
ti mos thuaj pse tkam humb
teper von per ty
nuk du met pa me sy
largo se ktu po dahet rruga sikur ne te dy.

2x
Largohu largohu ti prej meje
syri im nuk don met pa
gabimin kurr sta fali
vet e din se qka ke ba.


Ky tekst u dërgua nga Rinor T.Mentor Kurtishi
Featuring: Big Tipp
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/05/2010


Mentor Kurtishi - Largohu 2010
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Largohu 2010".
3. Video është e këngës "Largohu 2010", por nuk këndohet nga Mentor Kurtishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mentor Kurtishi:


Komente 1